Україні вже передають далекобійні снаряди для M142 HIMARS

У країнах ЄС закінчується запас радянських боєприпасів, тож Україна переходить на стандарти НАТО. Максимальна дальність снарядів HIMARS — 300 км.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що, за його оцінками, зараз Україна отримує далекобійніші снаряди, ніж це було спочатку. Він прокоментував застосування американських реактивних систем HIMARS в Україні та зазначив, що в країнах ЄС закінчуються снаряди радянського зразка, тому ЗСУ переходять на стандарти НАТО. Про це він заявив в ефірі телемарафону.

Читайте кращі матеріали розділу на сторінці "Фокус. Воєнний фокус" в Facebook

"Щодо HIMARS, є певне розуміння, що ми вже почали отримувати снаряди, які долетять набагато далі, ніж це було спочатку, — зазначив Данілов. — Сподіватимемося, що та дальність, яка нам потрібна, найближчим часом з'явиться на території нашої країни".

HIMARS: характеристики
Високомобільні системи залпового вогню HIMARS РСЗВ створювалися на базі тривісного тактичного автомобіля FMTV. Ці ракетні комплекси застосовували у Війні в Афганістані, Сирії, Іраку та під час гострої фази війни РФ з Україною. Ці системи стоять на озброєнні ЗСУ, які протистоять російському вторгненню.

Калібр: 227 мм
Маса: 11 тонн
Система комплектується шістьма ракетами або однією тактичною ATACMS
Екіпаж: три особи
HIMARS: дальність стрільби
Головна перевага систем "Хаймарс" — можливість завдавати прицільних ударів на значній відстані, порівнянній із балістичними або крилатими ракетами.

Прицільна дальність: від 2 до 300 км;
Максимальна дальність: 500 км для ракет Precision Strike Missile (PrSM) виробництва Lockheed Martin
Мобільність — ще одна їхня відмінність M142 HIMARS. Установка розміщується, робить постріл і їде — все це за лічені хвилини.

M142 HIMARS: ціна
За деякими даними, вартість однієї ракети "Хаймарс" становить $150 тис., а повний пуск коштує $1 000 000.

Секретар РНБО прокоментував повідомлення про те, що після зустрічі Рамштайн-4 Україна отримає ефективніше озброєння, якщо порівняти з тим, яке ЗСУ мають зараз. Країни Заходу надали Україні HIMARS та M270 на гусеничній тязі.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

6
0

Эта запись была размещена в рубрики: