День бухгалтера. Історія та цікаві факти про свято

16 липня 2021 року в Україні відзначають професійне свято — День бухгалтера.

Щорічно 16 липня в Україні святкують професійне свято — День бухгалтера. Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day) щорічно відзначають 10 листопада. Це свято часто також називають Днем бухгалтера (Accountant's Day). Необхідність введення міжнародного свята обговорювалася неодноразово, незважаючи на те, що в багатьох країнах встановлено національне свято бухгалтерів

Крім того, українські фахівці відзначають професійне свято ще раз — 16 липня. Дата свята була обрана на честь прийняття Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні 16 липня 1999 року і затверджена як День бухгалтера 18 червня в 2004 році.

Читайте також: День бухгалтера 2022: листівки і привітання зі святом
День бухгалтера: історія свята
Коли день бухгалтера? Вибору дати міжнародного свята послужила подія кінця 15 століття — 10 листопада 1494 року в Венеції була опублікована книга Луки Пачіолі Все про арифметику, геометрію і пропорції (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita). У ній автор спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав книги називалася Про рахунки та інші записи і містила докладний виклад бухгалтерської справи Венеції. Тому 10 листопада стало відправною точкою для святкування Міжнародного дня бухгалтера.

Вони точно знають, як звести дебет з кредитом. 10 чудових фільмів про бухгалтерів
День бухгалтера в Україні
18 червня в 2004 році була затверджена дата святкування Дня бухгалтера України — 16 липня. Незадовго до цього, в 1999 році, якраз з 16 липня, закон Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні став чинним. Тому українські бухгалтери відзначають професійне свято кілька разів на рік.

День бухгалтера: традиції
У багатьох компаніях привітання бухгалтерів стало доброю традицією. Наприклад, в США роботу кращих фахівців обов’язково заохочують грошовою премією або цінним подарунком. У різних компаніях часто дарують бухгалтерам тематичні сувеніри, організовують фуршети.

Цікаві факти про бухгалтерів
1.Як свідчить історичний факт, першою посадовою особою, яка одержала звання бухгалтера, був Христофор Штехер — діловод Инсбрукської рахункової палати. До цього представників даної професії називали писарями.

2.На сьогодні співвідношення жінок і чоловіків в бухгалтерській професії - приблизно 80% на 20% на користь жінок.

3.Через помилки і неточності податкового законодавства США в період з 1998 по 2005 рік дві третини американських і 68% іноземних компаній, що працюють в США, взагалі не сплачували жодних податків — причому абсолютно офіційно і легально

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: