Уряд запустив шість грантових програм

Уряд запустив шість грантових програм

Минулого тижня Уряд України представив шість грантових програм в рамках «єРобота». Цей проект дозволить кожному, хто має бажання, навички та план, запустити власну справу, розширити свій малий або середній бізнес, а також розпочати нову кар’єру.

📌 Програма безповоротних грантів до 8 млн грн на створення й розвиток переробних підприємств.

➡️ Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.

➡️ Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків. Потрібно представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу. Для перших заявників власний внесок за цією програмою має скласти 30%.

📌 Грантова програма підтримки розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій.

➡️Держава надасть від 750 тис. грн до 3,5 млн грн для відповідних стартапів. Адмініструватиме цю програму Український фонд стартапів.

➡️ Головні критерії фінансування: створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень.

📌 Програма «Старт в ІТ» — надання стипендій в розмірі до 30 тис. грн на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера.

➡️ Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри.

➡️ Кошти в межах програми «Старт в ІТ» можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Мінцифри.

Загалом держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн.

📌Програма надання грантів у розмірі до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство.

➡️ Бюджет програми на рік — 5 млрд грн. Мова йде пробудь-який мікробізнес: пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо.

➡️ Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план.

📌 Програма грантів на створення або розвиток тепличного господарства.

➡️ За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн. Загальний бюджет програми складе 7 млрд грн.

➡️ Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років.

➡️ Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив.

Для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

📌 Програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

➡️ Загалом держава на цю програму виділить 4 млрд грн. Мова йде про часткову компенсацію вартості садів.

➡️ Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це близько 70% від середньої вартості висадки.

Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років.

➡️ Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: