До уваги внутрішньо переміщених осіб. Як отримати допомогу

офис
20 березня Уряд постановою №332 затвердив новий Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ?

Допомога надається особам, які: Перемістилися з Криму, та 14 інших регіонів України, де проводяться бойові дії; Включені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб ( мають довідку переміщенної особи)

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

Для отримання допомоги ВПО подає заяву: через мобільний додаток ДІЯ або до органів соцзахисту. Крім того, існує проблема з опрацюванням заяв органами соціального захисту через ПК «Соціальна громада». Найближчим часом за інформацією Мінсоцполітики ці проблеми будуть вирішені.

ЯКИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ?

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн; для інших осіб – 2 тис. грн. Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

ЩО РОБИТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ, ЯКІ ОТРИМУВАЛИ ДОПОМОГУ ВІДПОВІДНО ДО 505 ПОСТАНОВИ?

ВПО, які станом на 01.03.2022 отримували допомогу відповідно до Урядової постанови № 505, буде автоматично призначена допомога, яка надається відповідно до постанови № 332. Крім того, звертаємо увагу, що постанова № 505 втратила чинність.

ЧИ ВПЛИВАЄ РОЗМІР ДОПОМОГИ НА ІНШІ ВИПЛАТИ?

Ні. Розмір допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Крім того, розмір допомоги не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: