Зараз опрацьовується можливість здійснення виплат населенню Донецької області

На сьогодні, у зв'язку зі збройною агресією та проведенням активних бойових дій з боку Російської Федерації, постійними обстрілами міста Маріуполь, відсутністю електропостачання, інтернету тощо, тимчасово призупинено діяльність Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, яке розташовано у м. Маріуполь.

З урахуванням вказаної ситуації, на державному рівні опрацьовується можливість здійснення виплат населенню Донецької області.

При цьому, з боку департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та органів соціального захисту населення області своєчасно і в повному обсязі було вжиті необхідні заходи: здійснені відповідні призначення, сформовані виплатні документи тощо.

Також, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації від Міністерства соціальної політики України у березні поточного року отримано фінансування з державного бюджету в повному обсязі, відповідно до своєчасно поданих заявок, для здійснення виплати усіх видів соціальної допомоги.
Одночасно повідомляємо, що Урядом України ухвалено постанову «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану», яка передбачає:

Якщо певний уповноважений банк не зможе здійснювати виплату пенсій та грошових допомог, то люди зможуть отримати належні їм виплати у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанку» як грошовий переказ без відкриття рахунку.

Цей механізм за потреби запрацює автоматично, людині для отримання пенсії або допомоги необхідно буде звернутися до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та довідкою про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).

Якщо людина отримує пенсію та/або грошову допомогу через АТ «Укрпошта» за місцем проживання, і вимушена була через небезпеку змінити фактичне місце проживання, то вона також зможе отримати їх у відділеннях АТ «Ощадбанку» як грошовий переказ без відкриття рахунку.

Для цього їй необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України (якщо це одержувач пенсії) або до органів соціального захисту населення (якщо це одержувач грошових допомог).

Дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років протягом дії воєнного стану, починаючи з лютого 2022 року, і які не встигли пройти обстеження і отримати висновок медико-соціальної експертизи про встановлення статусу особи з інвалідністю, виплата соціальної допомоги продовжується на період воєнного стану та на один місяць після дати його скасування.

Важливо знати, що Міністерство соціальної політики, Пенсійний фонд України, органи соціального захисту населення можуть перетелефонувати одержувачам для перевірки та уточнення відомостей, щодо зміни фактичного місця проживання, які надійшли з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку чи через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Донецька обласна державна адміністрація

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: