Як правильно поводитися при обстрілі: інструкція від поліції


В Україні дев'ятий день не ущухають воєнні напади російських військ, і ситуацію неможна передбачити. Тому усім громадянам потрібно знати, як правильно поводитися при обстрілі.

Про це повідомили в пресслужбі Патрульної поліції.

Правила поведінки під час обстрілу, якщо ви знаходитись на вулиці:

  • падайте на землю;
  • закривайте голову руками;
  • відкрийте рот — це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда;
  • знайдіть поблизу укриття, з боку, протилежної тій, звідки стріляють: під'їзд будинку, підземний перехід, вздовж високого бордюру або забору, в оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО, в ямах-"воронках", що залишилися від попередніх;
  • заскочивши в під'їзд, закрийте за собою двері, притисніться в кут, при можливості сховайтеся під сходами, але не навпроти вікна.

У разі, якщо обстріл застав вас в маршрутці, тролейбусі або трамваї слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку "від будівель і споруд" і залягти на землю.

Тим, хто під час обстрілу знаходиться в квартирі потрібно взяти підготовлені речі і негайно спуститися в укриття або в підвал. Але тим, хто не зміг спуститися в підвал слід знати, що:

  • найбільш міцними місцями є кути, особливо несучих стін (туалет, ванна, коридор);
  • потрібно лягти на підлогу, накривши голову подушкою;
  • металеві двері, товщиною 3 мм і більше захистять від дрібних осколків.

"Якщо в полі зору немає укриття, просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками. Більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-70 см над поверхнею", - зайважили у відомстві.

Також правоохоронці попередили, що не підходять для укриття місця під транспортною технікою: під вантажівкою, автобусом, автомобілем.

"Важливо! Після закінчення обстрілу, залишаючи місце притулку, не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага повинна бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте із землі ніяких незнайомих предметів. Вся увага — дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг", - звернулися до громадян.

Також правоохоронці попросили укріїнців не втрачати пильність щодо підозрілих осіб та автомобілів, які можуть перебувати у місті, і при віявленні повідомляти на лінію "102". Будь-яка інформація може бути корисною правоохоронним органам.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

8
0

Эта запись была размещена в рубрики: