Городище поблизу с. Адамівка могло бути зруйновано озерами рибгоспу


Приблизне розташування Адамівського городища.em>

"Діловий Слов'янськ" продовжує публікацію матеріалів з історії нашого краю від провідних краєзнавців та науковців Слов'янська.

Сьогодні представляємо матеріал про Адамівське городище під Слов'янском від співробітника Слов'янського краєзнавчого музею Віталія Кіркача.

Адамівське городище (ймовірно зруйноване озерами рибгоспу). На правому березі річки Гола Долина, на південний захід від села є висока та крута гора, відома у селян під назвою «Стінки».

На ній зібрано фрагменти керамічного посуду від амфор. Частина гори, ближче до села та ставку вкрита густим чагарником. Тут трохи нижче за гору знаходиться невеликий заболочений простір і джерело. Поруч із цією горою дещо вище за течією річки Гола Долина знаходиться городище, оточене ровом та валом. Городище своєю південною стороною примикає до глибокої лісистої балки, що відокремлює його від урочища «Стінки».

Цей пам’ятник археології своїм контуром відтворює закруглений по краях, подовжений чотирикутник. Рів та вали на ньому добре видно. На південно-західному боці городища рів менше заплив, а вал розширився, осів, на відміну від інших ділянок городища.

Довжина городища по північному валу, протилежному балці сягає 225 м., ширина по західному та східному валам 143 – 144 м.

За словами тодішнього заступника голови Адамівського колгоспу Пономаренка на городищі та біля нього кілька років знаходили залізні наконечники списів та стріл, прямі шашки (мечі).


План-схема Адамівського городища (за щоденником Н.В. Сібільова від 1939 р.).

До долини річки Гола Долина від ровів городища простяглися балки.

Проти цього городища, на лівому березі р. Голої Долини, за словами селян, є інше городище, рови та вали якого від постійної оранки запливли ґрунтом.

Деякі краєзнавці вважають, що городище зруйноване будівництвом озер Донрибкомбінату. Хоча їх будівництво відбувалося на висотних місцях і навряд чи озера могли його затопити.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
2

Эта запись была размещена в рубрики: