Слов’янські гвардійці навчали школярів рятувати життя


Гвардійці ООС провели заняття з протимінної безпеки та домедичної допомоги з учнями навчальних закладів Донецької області.

Що робити із інтенсивною кровотечою? Як користуватись бинтом, як накладати бандаж та поводитись у надзвичайних ситуаціях? Що робити, якщо знайшов міну чи патрон? На ці, а також безліч інших питань школярів, відповіли військовослужбовці 15 Слов’янського полку.

З 3 по 7 лютого на базі Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету, а також загальноосвітніх шкіл у Хрестищі та Маяках пройшли заняття із домедичної допомоги та мінної безпеки. До них долучились учні 9- 11 класів. На них чекала не лише теорія, а й багато практики. Хтось з учнів – умовний «постраждалий», а інший «рятує» його життя.

На заняттях з домедичної допомоги учнів навчили багатьом важливим навичкам. Зокрема, правильно оцінювати ризики при наданні допомоги, визначати стан пораненого та порядок надання допомоги, користуватися засобами індивідуальної аптечки, зупиняти кровотечу, а також евакуювати поранених.

«Насамперед ми хотіли б сформувати у молоді ті практичні навички, які можуть стати у нагоді у повсякденному житті», – зазначила інструктор з тактичної медицини головний сержант Лариса Єрофеєва. Адже критичне для
життя травмування може статися також і у цілком мирних обставинах.

Найбільше враження заняття справили на дівчат. Вони завзято накладали пов'язки та турнікети, дуже уважно слухали. «Дуже цікаво було навчитися накладати турнікет. Якщо поранена рука чи нога, я знаю тепер, як це робити правильно», – розповіла одна з учениць Хрестищенської школи.

Сержант Сергій Усенко розповів дітям про загрозу саморобних вибухових пристроїв та штатних боєприпасів, а також продемонстрував макети вибухонебезпечних предметів. За його словами, попри широку кампанію
профілактичного інформування, люди ігнорують найпростіші заходи безпеки у разі виявлення підозрілих предметів, серед яких головний: «Не чіпай!»

Особливо це стосується дітей та шукачів кольорових металів, які досить часто гинуть при спробі розбирати боєприпаси.

Для Слов’янська та його околиць ця тематика надзвичайно актуальна. І не лише через бойові дії у 2014 році. Правоохоронці постійно знаходять т.зв. «схрони», що є результатом діяльності терористичних груп, а також
кримінального обігу вибухових речовин та боєприпасів.

Крім того, на цих територіях рятувальники щороку виявляють чимало «небезпечних знахідок» періоду Другої Світової, і багато з них досі несе загрозу для життя.
Керівництво навчальних закладів подякувало командуванню військової частини 3035 за проведення настільки важливих занять з учнями, а також висловило надію на подальшу тісну співпрацю.

Група інформації та комунікації військової частини 3035


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
8

Эта запись была размещена в рубрики: