Науковці всього світу шукають методи, як найефективніше переробляти пластик

Японські вчені знайшли каталізатор, який розкладає пластик на інгридієнти для пального та віск. А дослідники з Шотландії навчились робити з нього…ароматизатор ванілін.

Науковці всього світу шукають методи, як найефективніше переробляти пластик. Успіхи поки посередні. Механічна переробка (переплавлення) знижує економічну цінність та якість. Хімічна переробка дозволяє виробляти продукцію вищої якості, але вимагає температури від 300 ° C до 900 ° C та тривалий час обробки, що робить її занадто дорогою.

Після тривалих пошуків дослідники з університетів міст Тохоку і Осака виявили, що сполуки рутенію і діоксиду церію працюють значно ефективніше, ніж інші каталізатори, які використовувалися досі. «Новий» каталізатор може переробляти пластмаси при температурі всього 200 ° C. Більш того, в результаті хімічної реакції з пластикових відходів утворюються цінні речовини: пальне та віск. Японським науковцям вдалося переробити близько 92% пластикових відходів в корисні матеріали: 77 % перетворилося в рідке паливо, а 15% - на віск. І це дуже хороший результат.

Читайте также: Українські бізнесмени інвестують у фабрику з переробки пластику

А дослідники з Вашингтону застосували рутеній на вугіллі та розчинник. Вони змогли перетворити близько 90% пластику на інгридієнти для реактивних двигунів та мастильні речовини всього за годину при температурі 220 градусів за Цельсієм.

Вчені з Каліфорнійського університету навчились переробляти поліетилен на клей.
Свій варіант боротьби із пластиком запропонували шотландські вчені.

Вони перетворюють його на харчовий ароматизатор ванілін. Традиційно ванілін виділяють із плодів тропічної орхідеї. Проте природа не здатна забезпечити всі потреби людства у цьому ароматизаторі. Більшу частину ваніліну виробляють із нафтової сировини. Новим джерелом можуть стати побутові відходи, саме пластик, з якого, наприклад, виготовляють пляшки.

Враховуючи те, скільки утворюється пластикових відходів, вся Земля може пахнути ваніліном))).

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: