50 відтінків блакитного, або чому газ з комфорки міняє колір – Нафтогаз роз’яснює

Головна причина зміни кольору горіння газу - брак кисню в приміщенні та засміченість газових пальників

Традиційно, із настанням холодів, користувачі соцмереж починають скаржитися на зміни кольору  полум’я на пальниках газових приладів та ХИБНО вважають що відбувається розбавляння газу.

Насправді головною причиною зміни кольору горіння є брак кисню в приміщенні.

Для того, щоб згорів 1 куб газу, потрібно 10 м куб. повітря, в якому міститься 2 м куб. кисню. 

В більшості домогосподарств встановлено  пластикові вікна та броньовані двері, котрі як правило закриті, тому в приміщеннях недостатньо кисню, і газ горить червоним полум’ям. Таке явище, називається не повним згорянням газу що є НЕБЕЗПЕЧНИМ для здоров’я та життя, при цьому утворюється токсичний чадний газ  без кольору та запаху.

Перед використанням газових приладів, потрібно провітрити домівки та залишити кватирку відкритою («на провітрювання»).

Ще однією причиною червоного полум’я може бути засміченість газових пальників. НЕОБХІДНО регулярно проводити технічне обслуговування газових приладів.

Наголошуємо, що проводити будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу, чи здійснювати будь-які маніпуляції є технічно неможливо, тому що система газопостачання є герметичною, і втручання в її роботу є вибухонебезпечним. У складі ж самого газу об’ємна частка кисню за стандартом не повинна перевищувати 1%.

 Тому «розбавляння» природного газу киснем (як помилково вважають деякі споживачі) неможливе, адже це може теж призвести до вибуху!
Якісні показники природного газу, який постачається споживачам Донецької області, оприлюднено на офіційному сайті https://oblgaz.donetsk.ua/pasporty-fhp-pryrodnoho-hazu

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
34

Эта запись была размещена в рубрики: