Вода у водних об’єктах Донеччини – у межах норм

У зимовий період, під час встановлення на водних об’єктах льодоставу, доступ кисню з атмосфери до води обмежений, світовий потік через шар льоду вкритого снігом не проходить, припиняється виділення кисню рослинами, тому у багатьох замулених водоймах може різко знижуватись концентрація кисню, умови дихання риб різко погіршуються, що викликає задуху і загибель риби.

З метою запобігання явищ задухи і загибелі риби фахівцями Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області здійснюється систематичний моніторинг вмісту розчиненого в воді кисню у водоймах Донецької області.

Дослідження рибогосподарських водних об’єктів на вміст розчиненого кисню у воді та інших показників якості води проводилися протягом грудня 2021 року – лютого 2022 року фахівцями відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації і державними інспекторами Донецького рибоохоронного патруля.

За даними проведеного моніторингу встановлено, що показники гідрохімічного стану води у водних об’єктах Донецької області знаходиться в межах норми.

Показники гідрохімічного стану води на досліджуваних водних об’єтах:

товщина льоду – 0 - 30 см;
запах та колір (прозорість) води – прозора, сторонні запахи води відсутні;
– t0 води - + 1,1 – + 7,6 оС;
–рН – 6,9 – 8,0;
–О2 – 5,8 – 11,6 мгО2/дм3.

Нагадуємо, що одним з найпоширеніших та найпростіших методів попередження явищ задухи в зимовий період є прорубування ополонок та встановлення в них гілля очерету для забезпечення проходження у водойму атмосферного кисню.

Донецький рибоохоронний патруль закликає користувачів водних об’єктів, рибалок – любителів та всіх небайдужих громадян стежити за ходом зимівлі риби та у разі виявлення фактів заморних явищ просимо невідкладно повідомляти за номерами телефонів «гарячої лінії»: (099)-391-10-90 або (068)-446-86-54.

Довідкова інформація:
При виникненні явищ задухи першими в ополонках з’являються водні комахи, а за ними риби більш вимогливі до вмісту кисню розчиненого у воді, а саме: судак, окунь, йорж, далі плітка, лящ, короп, останніми карась та лин.

Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій
області


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
2

Эта запись была размещена в рубрики: