В Норвегії 97% пластикової тари відправляється на повторну переробку

В Норвегії відправляється на повторну переробку 97% пластикової тари. Це найвищий показник в світі. Для порівняння: Великобританія і Франція переробляють лише 60%; Швеція та Німеччина – від 85 до 90%.

В ООН вважають, що норвежці найефективніше переробляють пластикові пляшки, і ставлять їх у приклад іншим. На перший погляд процес простий і не надто відрізняється від подібних програм, які діють в Німеччині, Канаді, Данії і в багатьох штатах США.

Тут працює система заставної тари. У вартість кожної пляшки закладена застава: 13-30 центів за кожну. Щоб повернути ці гроші, покупці здають використані пляшки в один зі спеціальних автоматів. Той зчитує штрих-код, реєструє пляшку і видає купон-знижку на нові товари. Такі автомати встановлені в супермаркетах та на автозаправках по всій країні. Фірма, яка привозить пляшки для продажу продукції, повинна збирати й порожню тару.

Читайте также: На Закарпатье волонтер нырнул в реку с мусорным затором

Крім того, щоб стимулювати виробників та імпортерів, з 2014 року введено спеціальний податок: до 40 центів за пляшку. Однак, чим більше свого пластику компанія переробляє, тим нижча ставка. Якщо цей показник понад 95%, вона взагалі звільняється від екологічного податку.

Поки що виробникам вдається нічого не сплачувати. Але щоб втримати такі високі темпи переробки, вони проявляють неабияку активність та винахідливість, щоб заохочувати своїх покупців повертати порожні пляшки.

Норвежці використовують якісний пластик, який можна переробляти кілька разів, вони стверджують, що пляшка приймає участь у процесі переробки до 12 разів. Кожна нова пластикова пляшка у Норвегії містить близько 10% переробленого матеріалу, поступово ця цифра повинна збільшуватися.

Досвід Норвегії запозичила Литва. У 2016 році в країні запровадили подібну систему й дуже швидко литовцям вдалося вийти на показник переробки у 92 %.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
0

Эта запись была размещена в рубрики: