Від Новгороду до Варшави. Плитка “Дзевульский і Лянге” – напольна мозаїка з Опочно та Слов’янська


В старому костелі в Вовкові під ногами попалась добре збережена плитка. На вулиці знайшлися її шматки з клеймом DL. І тому тут зараз буде історія заводу "Дзевульський і Лянге" - пише у фейсбук
Lidia Boyko

Акціонерне товариство відкрилося 1883 р., коли Ян Дзевульський та браття Владіслав та Юзеф Лянге запустили своє виробництво червоної цегли та кераміки в м. Опочно (Польща),а через десятиліття - фабрику в місті Слов'янськ (Донецька обл.).

На поч. ХХ ст виробництво настільки успішне, що збирає одну за одною найвищі нагороди на міжнародних виставках майже щороку. Київ, Париж, Брюссель,С.- Петербург, Талін і ТД. Продукція поставляється повсюду - від центральної Європи до краю "дружніх" боліт.

Визнання, успіх, гроші - супервайзери заводу могли не паритись за виконання планів продажів)

Промислові потужності вражають: кілька парових та гасових двигунів, більше десятка гідравлічних пресів, під 2 десятка печей для обпалювання і півтисячі робітників! І це тільки Слов'янськ.

Далі Перша світова війна, революційні роки, Друга світова - завод у Слов'янську без радості пережив ці потрясіння. Польська частина бізнесу жива, пережила націоналізацію в часи Другої світової, здорова до сьогодні, квітне на всю східну Європу (зараз називається "Opoczno S.A.") Opoczno Style

Тож не потрібно було нашим попереднім керівникам роздумувати довго - ЄС чи Тайожний союз! Треба було глянути на бізнес, який жеврів під країною рад,але досі успішно працює в європах.

Сьогодні плитку Д&Л можна бачити і багатьох містах від Новгороду до Варшави. А в інтер'єрі Бесарабського ринку в Києві, обіцяють, що є навіть клеймо. Хто сходить гляне?


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
1
Редакция сайта не несет ответственности за содержание блога. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Эта запись была размещена в рубрики: