В Краматорске может появиться памятник бегемоту, «Сучасний Бібліохаб», «Яскрава галявина» и пляж

В Краматорске состоялось заседание Координационного совета по выполнению городской целевой программы «Общественный бюджет г. Краматорск на 2021 – 2025гг.».

Жители Краматорска представили свои проекты для реализации в 2022 году. Проекты опубликованы на сайте "Громадський бюджет".

Напомним, что на этот раз, по решению Координационного совета, акцент сделан на благоустройство поселков и социально-культурные потребности города. Нет разделения проектов на большие и малые. На 1 проект можно будет использовать до 1 млн. грн. Всего на реализацию программы в этом году выделено 3 млн. 400 тыс. грн.

Проекты, которые представили краматорчане, направлены на улучшение инфраструктуры Краматорска и не только.

Так, Андрей Мерзляков предлагает обустроить пляж на Краматорском водохранилище.

«Краматорське водосховище - це найбільше водоймище в Краматорській ТГ. Проект "Краматорський Пляж" дасть змогу всім мешканцям громади відпочити влітку в екологічно чистому районі.

Читайте также: Новогодняя елка из Краматорска заняла 3-е место на Всеукраинском конкурсе «Мисс елка 2021»

Місце реалізації завдання:Краматорське водосховище, між Дмитрівкою та Шабельківкою

Для реалізації проекту необхідно розчистити територію від очерету та чагарників, спланувати ділянку, завезти білий пісок, зробити заїзд та майданчик для автомобілів Координати 48°44'49.0"N 37°26'19.8"E 48.746951, 37.438827 Загальна площа території – 20 тис кв м; площа пляжу – 3 тис кв м; довжина дороги для заїзду – 100 м; площа стоянки – 2 тис кв м.

Загальна вартість: 770000 грн».

Светлана Бабакова предлагает установить дополнителоьное освещение на Шабельковке, от улицы Маринина до переулка Песчаный.

«Додаткове освітлення даної ділянки підвищіть безпеку в центрі селища та покращіть комфорт пересування в темну пору доби. Місце реалізації завдання:селище Шабельківка на ділянці від вул. Мариніна до провулка Пісчаний».
Сумма реализации – 750 000 тыс. грн.

Людмила Гунько предлагает построить детскую площадку по ул. Старогородской, 48.

«Будівництво дитячого майданчика в межах кварталу вул. Д. Мазура, вул. Лікарняна, вул. Старогородська. Місце реалізації завдання: вул. Старогородська, 48.

Отсипка та покриття, будова дитячого майданчика та тренажерів, огорожа навколо, лавочки з козирьками». Сумма для реализации проекта – 1 млн. грн.

Ирина Литвинова предлагает создать «Спортивно-ігровий простір Софіївки "Яскрава галявина" на Софиевке.

«Місце реалізації завдання:Софіївка, вул. Ставропільська, 41.
Сучасний спортивний майданчик з елементами ігрового майданчику, як популяризація спорту та здорового способу життя буде спонукати дітей та їх батьків незалежно від віку займатися спортом». Сумма реализации проекта – 269 тыс. грн.

Светлана Гринченко предложила проект "Вільний простір Шабельківка", "Vilny space Shabel`kivka".

«У селищі Шабельківка мешкають 7400 населення а також в Краматорському ОШ№32 ДНЗ НВК навчаються - 536 учнів різного віку, розміщений дитячий садок- 42 дітей. Відсутне облаштоване місто для загальних зборів, для проведення свят та дитячих масових заходів. Вільний простір "Шабельківка" слугуватиме майданчиком для регенуровання для реалізації суспільно корисних ініціатив. Створити умови для: живого спілкування людей різного віку; проведення просвітницьких заходів для людей різного віку/ лекції, тренінги, зустрічи, дитячи заходи/ та культурно масових заходів /музичні вечори, кінопокази та інше».

Сумма реализации проекта – 198 тыс. грн.

Александр Возняк предлагает обустроить летнюю площадку для выступления артистов и проведения мероприятий на Красногорке.

«Між річками К.Торець та Друга Біленька мешкає приблизно 10000 мешканців, але немає жодного закладу для культурно-масових заходів навіть літнього майданчика, не кажучи вже про клуб.

Пропоную збудувати літній майданчик на 65-70 сидячих місць з підмостками для виступаючих артистів, лекторів, депутатів і ін. публічних осіб».

Сумма реализации проекта – 188653 тыс. грн.

Светлана Садовая предлагает создать «Сучасний Бібліохаб на вулиці Бібліотечній».

«Проект спрямований на розширення можливостей та спектру якісних культурно-освітніх послуг для громади, забезпечення організації цікавого і змістовного дозвілля юного покоління, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дітей та молоді. З метою усучаснення та ревіталізації простору існуючої бібліотеки, наш проект передбачає розвиток сучасного середовища, де школярі та мешканці селища матимуть змогу задовольняти свої потреби в здобутті інформації, якісного проведення часу, а бібліотека зможе також мати простір для проведення цікавих заходів , проведення презентацій, і таким чином ставати локальним центром ініціатив мешканців та школярів. Також заміни потребують меблі (столи, стільці, бібліотечні кафедри), адже в процесі довготривалого використання мають зношений та непривабливий вигляд. Неабияку роль в культурному розвитку молодого покоління з різних напрямків (патріотичного, морально-етичного, екологічного тощо) відіграє інформаційно-культурна масова робота, яка здійснюється бібліотечними працівниками. Сучасна молодь потребує нових підходів до проведення інформаційно-культурних заходів з використанням нових технологій, а також здобуття інформації через всесвітню мережу Інтернет, у разі її відсутності в бібліотечному фонді, тому бібліотеку необхідно обладнати додатковими комп’ютерами, кольоровим багатофункціональним пристроєм та телевізором Smart, що дозволить більш якісно та змістовно донести необхідну інформацію до читача».

Сумма реализации проекта 363 000 грн.

Карина Черкасова предложила проект «Облаштування перетримки для безпритульних тварин».

«Облаштування перетримки для безпритульних тварин є нагальною проблемою міста, тому що городянам нікуди звернутися з приводу загублених, травмованих тварин, або тварин у невідкладних випадках».

Сумма реализации проекта – 1000000 грн.

Вадим Ткаченко предложил проект «Створення паркового спортивного комплексу на территорії Державного професійно-технічного навчального закладу “Краматорського центру професійно-технічної освіти».

«Моя пропозиція – створення паркового спортивного комплексу на территорії Державного професійно-технічного навчального закладу “Краматорського центру професійно-технічної освіти” що принесе користь як і учням учбового закладу , оскільки у них з’явиться місце для занять спортом і проведення вільного часу вільний часу,а,також, під час профільних предметів, так і місту посилаючись на підвищення привабливості за рахунок збільшення оснащення учбового закладу. Слід зробити окремий акцент що площадка буде вільна у доступі для жителів прилеглих домів».

Сумма реализации проекта - 968935 грн.

Станислав Стожко хочет реализовать проект «Соціальна рекламна кампанія на підтримку впровадження паліативної допомоги в Краматорську - 2».

«В минулому році за рахунок коштів Бюджету участі було створено 4 соціальних ролики - інформаційні та сторітелінгові. Важливо продовжувати звертати увагу жителів громади на необхідність впровадження якісної паліативної допомоги. Тому в рамках цьогорічного Бюджету участі ми хочемо створити художній постановочний ролик і замовити його у фахівців з соціальної реклами. Але принципово, щоб ролик був відзнятий в Краматорській громаді і про її жителів».

Сумма реализации проекта - 150000 грн.

Александр Чапский выступил автором проекта «Навчання медичних працівників Краматорської громади навичкам надання якісної паліативної допомоги».

«Ідея проєкту - організація навчального візиту 20 медиків з Краматорської громади в Івано-Франківськ для проходження 5-денного тренінгу та візитів до медичних закладів з надання паліативної допомоги. Тренінги будуть проходити на базі Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги: https://palliative.if.ua/ua. Тут паліативну допомогу надають понад 20 років. До проєкту будуть залучені кошти місцевого бізнесу».

Сумма реализации проекта - 246000 грн.

Памятник бегемоту, который жил в водоеме парка «Юбилейный» предлагает установить Станислав Черногор.

Мешканці Краматорська друг другу передають історію про те, що в озері парку Ювілейний жив бегемот під час гастролей пересувного зоопарку. Це відбувалось насправді влітку 1982 року, але гості міста вважать це місцевою видумкою. Пропонується створення туристичного магніту, місця для селфі і популяризації Краматорська, як прогресивного міста з незвичними артоб'єктами. Схожа ідея реалізована в зоопарку м.Тайбей, але там інсталяція зроблена на землі.

Пропоную встановити скульпуру у вигляді голови бегемота з верхньою частиною тулубу, виконану в реальну величину з полімербетону, яка буде змонтована в воді на бетонній опорі. Ця скульптура проста у виконанні та монтажі, і після встановлення буде олецетворяти собою екзотичний, але з місцевим колоритом, символ сили, свободи, нескореності, добра і радості».

Сумма реализации проекта - 250000 грн.

Татьяна Чебухова представила проект «Озеленення пришкільної території Краматорської ЗОШ №18 "Ландшафтне коло – від ідеї до втілення».

«Шкільний двір не має єдиного цілісного пейзажного стилю навколишнього середовища. При збереженні існуючих зелених насаджень, шкільне подвір’я буде змінено на красивий, художньо оформлений ландшафт, мати гарно впорядковану з вишуканим смаком територію. Мета: створити на пришкільній території особливий природний мікроклімат, котрий дозволить відпочивати, проводити заняття, відчувати єднання із природою, а також на практиці вивчати взаємозв’язок сучасного суспільства із природою».

Сумма реализации проекта - 196500 грн.

Ряд проектов еще находлится на рассмотрении, которое продлится до 27 января.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: