Построят ли в Славянске новый Химпром?

Питання створення на Донеччині індустріального парку з якірним підприємством – заводом кальцинованої соди - обговорили під час зустрічі з представниками турецької компанії Soda Ash & Derivative Group YILDIRIM HOLDING та Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «НІОХІМ».

Про це на сторінці фейсбук повідомив керівник Донецької ОДА Павло Кириленко

Облдержадміністрація постійно працює над підвищенням інвестиційної привабливості та міжнародного іміджу Донецької області. Проєкт створення Індустріального хімічного парку «Слов’янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди є важливим для Донеччини, його включено до Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року.

Цей проєкт може стати важливою складовою програми по заміщенню імпорту в Україну продуктами національного виробництва. Адже до 2014 року Україна була нетто-експортером кальцинованої соди, з 2015 року - нетто-імпортером. Це пов’язано з тим, що єдиний содовий завод країни - Кримський содовий завод - залишився на тимчасово окупованій території.

Нагадаю, що перша зустріч з питання реалізації проєкту з виробництва кальцинованої соди на території Донецької області відбулася у жовтні минулого року.

Читайте також: Областная детская больница в Славянске ждет капремонта

За її результатами облдержадміністрацією було підготовлено інформацію щодо потенційних земельних ділянок, наявності дозвільних документів на здійснення відповідних видів діяльності, розташування вугледобувних підприємств, наявності стимулів та преференцій, які можуть бути надані інвестору на державному та місцевому рівнях для реалізації такого масштабного проєкту.

«Ми маємо інтерес до розвитку содового виробництва в Україні. Наша мета – це проєкт без викидів, з нульовою дією на атмосферу. Сьогодні є тенденція до старіння виробництва в Європі. В Україні може бути створений другий після Казахстану найсучасніший завод і з погляду екології, і з точки зору економічної ефективності. З вашою допомогою ми готові розпочати реалізацію проєкту якомога раніше», - сказав генеральний директор Soda Ash & Derivatives Group пан Ісмаїл Джейлан.

Представники делегації мали можливість безпосередньо оглянути декілька земельних ділянок, запропонованих для розташування майбутнього виробництва.

Створення содового заводу має стати ефективним інструментом для розвитку промислового потенціалу Донеччини.

П.С. Слід відзначити, що питання щодо створення у Слов'янську індустріального парку і можливості відновити в місті содове виробництво порушувались ще у 2019 році. Зокрема мова про це велася на III Слов'янському економічному форумі, який щороку проводить асоціація "Ділове сприяння" (голова - Олександр Шуткевич). Нарешті важливість такого проєкту  для регіону і Слов'янська визнали на обласному рівні. Можливо зараз ця ідея матиме практичне втілення. Безумовно, це було б значним кроком вперед у розвитку Слов'янська і всієї Донеччини.

Читайте також: III Славянский экономический форум определил планы для развития Славянска и региона

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

47
14

Эта запись была размещена в рубрики: