Нужно ли декларировать “ковидную” тысячу? Разъяснение НАЗК

У НАЗК пояснили, чи потрібно декларувати «ковідну» тисячу

Майже сім мільйонів українців подали заявки на отримання однієї тисячі гривень від держави в межах програми «єПідтримка».

Національне агентство з питань запобігання корупції пояснює, чи потрібно декларувати ці кошти, якщо вони отримані торік, та яку інформацію необхідно вказати під час декларування.

Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід?

Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.

Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі 1 тис. грн. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.

Читайте також: Билеты на электричку до Харькова снова подорожали

Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.

Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?

Так, рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї».

Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок.

Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати.

Важливо: відкритий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках Програми «єПідтримка» закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.

Нагадуємо, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: