Жіноче здоров’я має значення: у Краматорську відбулась пресконференція з дуже чутливої теми

Днями в краматорському АКМЦ відбулась пресконференція БО «БФ «Клуб «Світанок» під назвою «Жіноче здоров’я має значення».

Під час пресконференції було презентовано трирічний проєкт організації «Лікарі Світу» «Посилення системи охорони здоров’я та життєстійкості громад на Донбасі, Східна Україна», який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ TA).

Виконавча директорка БО «Благодійний фонд «Клуб «Світанок Наталія Безелєва розповіла, що «Благодійний фонд «Клуб «Світанок» реалізує в Донецькій області компонент проєкту, який спрямований на зменшення бар’єрів та розширення доступу жінок, які живуть з ВІЛ, наркозалежних жінок до базових та розширених медичних послуг в регіоні, зокрема у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я. Серед іншого було підбито підсумки за попередні дев'ять місяців роботи, а також плани на майбутнє.

Протягом 9 місяців 2021 року послуги проєкту отримали 83 жінки, серед них: 73 мають ВІЛ-позитивний статус, 19 жінок які вживають наркотики, 2 внутрішньо переміщені особи, 3 пацієнтки програми замісної підтримки та 1 жінка з дискордантної пари.

На наступний рік Організація ставить перед собою такі плани як: створити ефективну модель надання медико-соціальних послуг для забезпечення специфічних потреб ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок, в тому числі постраждалих від гендерно зумовленого насильства, інтегрувати цю модель в регіональну систему охорони здоров’я, провести адвокаційні та інформаційні кампанії щодо захисту права бенефіціарів на здоров’я та просування кращих практик.

Загалом, тема розширення доступу жінок, які живуть з ВІЛ, наркозалежних жінок до базових та розширених медичних послуг є дуже чутливою, люди рідко торкаються її, тим більше обговорюють на загал. Але замовчування проблеми не є її вирішенням, тому діяльність Організацій, що підтримують таких бенефіціарів є дуже важливою. Не менш важливою задачею є зменшення стигматизації до жінок, які живуть з ВІЛ з боку суспільства, адже непоінформованість породжує чутки та упереджене ставлення, які, часом, дуже важко змінити.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: