Донеччина на другому місці в Україні за обсягом прямих іноземних інвестицій


На Донеччині розробили маркетингову стратегію та новий бренд області, який підкреслює і розкриває потенціал мирної Донеччини для інвесторів.

Як Донеччина використовує бізнес-дипломатію для популяризації області та її економічного розвитку, який триває, незважаючи на війну, що точиться вже восьмий рік поспіль — розповів очільник Донецької області Павло Кириленко на Другому щорічному форумі Ukraine Invest “Make in UA”, який відбувся в Києві.

Форум зібрав понад п'ять тисяч слухачів та близько пів сотні спікерів, серед яких представники уряду, бізнесу, міжнародні експерти.

Донеччина веде активну зовнішньоекономічну діяльність. Область займає друге місце серед інших областей України за обсягом прямих іноземних інвестицій. Понад 80 відсотків з них надходять з країн Європи — Німеччини, Великобританії, Нідерландів і спрямовуються у промисловість, переважно, переробну.

Серед товарів, які йдуть на експорт, поки що переважає промислова продукція, але ми взяли курс на диверсифікацію економіки і поступово змінюємо цю ситуацію: вже активно експортуються вироби з кераміки, фрукти, ігристі вина тощо. Географія зовнішньої торгівлі підприємств області розширюється, і окрім країн Євросоюзу все частіше налагоджуються зв'язки з країнами Азії та Америки.

«Донецька обласна державна адміністрація співпрацює з усіма державними, дипломатичними та міжнародними інституціями, і до початку пандемії COVID-19 підприємці Донеччини мали можливість за рахунок обласного бюджету відвідувати країни Європи із навчальними турами, — повідомив Павло Кириленко. — Маємо досвід співпраці у цьому напрямку з Латвією, Литвою, Польщею, Німеччиною. Розуміємо, що є необхідність працювати над розвитком нових галузей економіки, креативних індустрій, а це потребує як внутрішніх, так і зовнішніх ресурсів та інвестицій».

ДонОДА  запустила інвестиційний портал Донеччини Do іnvest. Це новий сучасний інформаційний простір для взаємодії бізнесу, інвесторів, влади та громадськості. Фактично — інтерактивна узагальнена база ресурсів, яка відкриває додаткові можливості для співпраці.

«Усвідомлюємо, що інвесторів стримує поширений стереотип про Донеччину як зону війни. Хоча насправді (завдяки нашим військовим, які міцно тримають лінію української оборони) основна частина вільної від окупації території Донецької області живе мирним життям і динамічно розвивається», — підкреслив очільник ДонОДА.

Щоб це показати Європі та світу, на Донеччині  розробили маркетингову стратегію та новий бренд області, який підкреслює і розкриває потенціал мирної Донеччини.  Та вже представили свої напрацювання у цьому напрямку дипломатичним колам 13 країн Європи та Азії. Наразі спостерігається пожвавлення інтересу інвесторів до реалізації в області масштабних інвестпроєктів, зокрема, будівництва заводу з виробництва кальцинованої соди потужністю 600 тисяч тонн на рік, а також будівництва вітрової електростанції потужністю 800 МВт.

«Донеччина має значний потенціал та може запропонувати суттєві переваги інвесторам. Переконаний, що Донеччина має бути і вже є гідним конкурентним гравцем, і розвиток такого важливого для України регіону зміцнить усю нашу країну та відіграє важливу роль у поверненні нині окупованих територій у соборну українську державу», — підсумував голова області.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: