У Краматорську проходить Форум «Ветеран — громаді: потенціал, помножений на довіру»


У Краматорську стартував Форум «Ветеран — громаді: потенціал, помножений на довіру», куда зʼїхалася ветеранська спільнота зі всієї України. Про це йдеться на фейсбук сторінці

Демократичне врядування у Східній Україні

«Мені дуже приємно, що сьогоднішній наш форум проходить саме тут. Тут, де почалася війна. І тут, де знову Україна. Бо ми віримо - все, що знаходиться в окупації, воно повернеться. І саме з цим ми маємо жити далі. І робити все, щоб повернути свої території» - зазначила Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів (Мінветеранів). Пані Юлія зазначила, що форум присвячений практичним речам першочергово. «Країна і люди вимагають миттєвих, але продуманих рішень», - сказала міністерка, і додатково наголосила, що ветерани - це одна з основ національного спротиву та територіальної оборони держави.

«Тут, на Донеччині, ми усвідомлюємо, що війна неминуче травмує всіх, хто дотичний до неї. Людям, які повернулися з фронту до цивільного життя, потрібна допомога тих, кого вони захищали. Тобто - всього українського суспільства. Реінтеграція ветеранів до громадського життя – це серйозний виклик. Але і велика можливість! Адже люди, загартовані війною, здатні на рішучі вчинки і великі досягнення у мирному житті – в економіці, культурі, науці й інших сферах», - зазначив очільник Донецька обласна державна адміністрація Павло Кириленко.

За словами голови Донецької ОДА, Україна вже має безліч прикладів того, як ветерани, повернувшись з війни, докорінно змінювали і робили кращим своє життя та життя своїх громад. «Наше спільне завдання - зробити так, щоб таких історій успіху було значно більше. А для того, щоб виклик перетворився на можливість, ми всі разом – держава і суспільство – повинні докладати якнайбільше зусиль, щоб надихнути тих, хто повертається з війни, на цікаве та активне життя», - додав Павло Кириленко.

За словами Юлії Лапутіної, держава та Міністерство докладає багато зусиль, аби виробити шляхи підтримки колишніх військовослужбовців. «170 родин отримають житло вже до кінця року. І це практичні речі», - сказала Лапутіна.

11 грудня, в палаці культури НКМЗ з 10 ранку працюють паралельні інтерактивні дискусійні майданчики Форум «Ветеран — громаді: потенціал, помножений на довіру».

Ветеранська спільнота обговорює соціально-відповідальний ветеранський бізнес, підходи до його ефективного налагодження та стратегії розвитку ветеранського підприємництва. А також пропрацьовують механізми, як приборкуватим стереотипи про ветеранів через призму медіа та культури. Ще одна група дискутує про психологічну та соціальну реабілітацію ветеранів в громадах, та говорять про ветеранів в громадському секторі - ветеранські хаби та обʼєднання, центри, простори. Тут напрацьовують рішення, як мають ці обʼєднання рухатись далі, трансформуватися у щось більше та обмінюватись досвідом.

Інший напрямок - роль ветеранів та ветеранського руху у формуванні молодіжних політик, та «ветеран до влади» - який вплив ветерани мають на місцеве самоврядування та прийняття рішень в громадах. Групи напрацьовують рішення та плани дій, які можуть стати дорожньою картою розвитку ветеранської спільноти далі.

А на першому поверсі палацу культури розпочався ярмарок ветеранського бізнесу «Створено захисниками». Ярмарок відкритий для всіх та триватиме до 18:00.

Тут можна придбати багато цікавенького - від одягу та предметів побуту, до сувенірної продукції та продуктів, створених та вирощених власноруч. Завітайте та підтримайте ветеранський бізнес і ви 😉


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
9

Эта запись была размещена в рубрики: