Яким буде сквер «Мрія» у Слов’янську: концепція універсального простору

7 грудня відбулася презентація концепції скверу «Мрія» в Слов’янську, яким опікується БФ «Слов’янська Мрія».

Оновлений сквер буде переобладнано в форматі універсального безбар’єрного дизайну, щоб він став однаково доступним для всіх мешканців, зокрема й людей з інвалідністю. Планується, що інклюзивний простір стане осередком культурного життя, творчості, дозвілля та соціалізації для містян.

Над концепцією оновленого скверу в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» працює американський архітектор Майк Аббаті. За задумом, у сквері з’явиться простора площа з інтерактивними фонтанами, сценою для проведення лекцій та музичних виступів. Також у сквері буде побудовано дві ігрові зони: для малюків до 5 років та для дітей віком від 5-12 років. Майданчики матимуть прогумоване покриття, що убезпечуватиме від пошкоджень у разі падіння.

«В ігровій зоні для дітей від 5 до 12 років буде створена локація “Гора Радість”. Це пагорб, на який зможуть на візочках заїхати діти та дорослі з інвалідністю та спуститися на рівну поверхню. Крім гірки, тут буде обладнано гойдалки, каруселі та комплекс для активних ігор»,  — розповідає Майк Аббаті.

Окрім цього, в планах створити в сквері природну ігрову зону «Ліс», місце тиші — «Таємний сад відчуттів», а ще — обладнати художню алею вздовж тротуару, де будуть представлені артоб’єкти.

Поблизу наявної насосної станції буде розміщено локацію для пікніку з навісом від дощу. Також у сквері з’явиться громадська вбиральня, а перехід з боку вул. Центральної обладнають світлофором для безпечного доступу до скверу. Майбутній простір повністю відповідатиме міжнародним стандартам універсального дизайну.

Ініціатором змін у сквері стала команда БФ «Слов'янська Мрія», що з 2014 року відновлює та розбудовує його територію. За підтримки місцевої влади, активістів, небайдужих підприємців та партнерів у сквері вже вдалося обладнати спортивний комплекс, «Алею сім’ї», дитячий інклюзивний майданчик.

«На відкриття інклюзивного майданчику прийшло понад 300 людей, було багато дітей з інвалідністю. Ми вирішили, що хочемо, щоб сквер “Мрія” став прикладом доступного дизайну в нашому місті», — ділиться Світлана Коваленко, менеджерка проєкту БФ «Слов’янська мрія».

Майбутній інклюзивний простір створюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні».

Читайте також: В сквере "Мрія" в Славянске прошел трехдневный марафон здоровья

«Ми залучили міжнародного експерта Майка Аббаті, який допомагає нам з дизайном цього скверу, щоб ми могли запропонувати зміни в проєкт реконструкції парку й допомогти надалі місцевій владі в його реалізації», — Іван Мукомел, менеджер із впровадження проєктів, проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».


За словами Івана, оновлення скверу в форматі універсального дизайну чудово демонструє, як синергія зусиль між владою та громадськістю допомагає досягти результатів і змін у місті.

«Місцева влада позитивно підтримує ініціативу громадськості щодо створення скверу “Мрія” та співпрацюватиме для її реалізації. Ми розуміємо, що більше буде різноманітних ідей, тим більш якісним та функціональним буде громадський простір. Ми врахуємо всі потреби», — зауважила Шпак Олена, начальник управління містобудування та архітектури Слов'янської міської ВЦА, головний архітектор.

Дізнавайтеся, яким буде оновлений сквер «Мрія» — дивіться 3D-візуалізацію майбутнього інклюзивного простору за посиланням: https://youtu.be/Awapr6-au1w

Про фонд:

Благодійний фонд «Слов’янська Мрія» зародився як ініціативна група, небайдужа до власного міста. В 2014 році учасниці фонду почали власними силами відновлювати сквер у місті. З закинутого смітника територія перетворилася на місце сімейного відпочинку «Мрія».

З того часу у сквері регулярно відбуваються фестивалі, майстер-класи, тренування з танців та йоги, настільні ігри та багато інших активностей. Нині учасниці БФ «Слов’янська Мрія» за підтримки USAID та місцевої влади продовжують працювати над створенням у сквері «Мрія» безбар’єрного простору, щоб всі мешканці міста, незалежно від фізичних та ментальних можливостей, почувалися в ньому комфортно.

 Щоб бути в курсі новин про розвиток скверу, долучитися до ініціатив фонду, що допомагають змінювати Слов’янськ на краще, підписуйтеся на сторінки БФ «Слов'янська Мрія» в соцмережах:

https://www.facebook.com/slavdream

https://www.instagram.com/bf_slovyanska_mriya/

БФ «Слов'янська Мрія» на Patreon:

https://www.patreon.com/slavdream

Мрій справами!

"Діловий Слов'янськ" буде стежити за виконанням робіт з реконструкції, та інформувати про це наших читачів.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
2

Эта запись была размещена в рубрики: