“Діловий Слов’янськ” взяв участь у ІІІ форумі індустріальних парков


Торгово-промислова палата України спільно з Міністерством економіки України, органами державної та місцевої влади, представниками банківських структур, міжнародними партнерами 2-3 грудня 2021 р. провела III Форум індустріальних парків у рамках «Українських індустріальних днів – 2021»
.

Захід проводився у форматі офлайн та онлайн. Головною темою для обговорення цього форуму стало питання: «Чи відбудеться рестарт індустріальних парків в Україні. Чи стане 2022 рік переломним?».

В перший день Форуму, 2 грудня, обговорили практичне впровадження положень прийнятого Закону України № 1710-IX від 07.09.2021 «Про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки" та деяких інших законодавчих актів України щодо залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом стимулювання створення індустріальних парків», яким дозволяється більш широко використовувати запроваджені фінансово-інвестиційні стимули для індустріальних парків, та законопроектів № 5688 та № 5689 щодо забезпечення фіскальних стимулів для індустріальних парків.

Також на цій поважній зустрічі учасники обговорили моделі співробітництва між центральними та місцевими органами влади, національними банками, приватними фінансовими та МФО, внутрішніми та зовнішніми інвесторами щодо розвитку індустріальних парків в Україні, практичні кроки Посольств України за кордоном із залучення іноземних інвесторів у розбудову індустріальних парків в Україні, фінансові інструменти для їх розвитку та можливості фінансового забезпечення їх розбудови за рахунок державного бюджету.

3 грудня відбулась презентація окремих індустріальних парків для бізнес-систем, інвесторів, закордонних дипломатичних установ в Україні та представників ТПП України за кордоном в якій також прийняв участь головний редактор інтернет-видання "Діловий Слов'янськ".

Цікавими були презентації від представників індустріальних парків Львова, Маліна, Вінниці та інших промислово-розвинених центрів, які створюють робочі місця, залучають інвестиції та дають можливості для розвитку громад.

Також на заході прозвучала інформація про наміри створення двох індустріальних парків у місті Краматорську, яку представив міський голова Олександр Гончаренко. Один з них - приватний, а інший муніципальний, де планують збирати електробуси з китайскими інвестиціями.

Індустріальні парки надають нові можливості економічного розвитку. Про це розповів учасникам польский економіст пан Бартек Островський у прямому підключенні з Польщі. Кожний регіон цієї країни наразі має декілька ІП, що дають вагомий внесок в загальний економічний розвиток.

У Слов'янську пропозиція про створення ІП вперше була запропонована на Словянському економічному форумі, організованому Асоціацією підприємців "Ділове Сприяння" у 2017 році.

З того часу нічого не змінилося, але і зараз у нашого міста є можливості використовувати цей економічний інструмент для розбудови сучасного місцевого виробництва - є багато безхозної землі, та зруйнованих підприємств, на базі яких можна було б звести виробничі майданчики індустріальних парків.

Пропонуємо декілька фото з обговорення в галереї.

 


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
4

Эта запись была размещена в рубрики: