Акцизи, безин та алкоголь на 282 млн.грн. Департамен стратегічних розслідувань поліції інформує


Упродовж листопада поліцейські вилучили з незаконного обігу підакцизної продукції та спецобладнання на 282 млн грн.

Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України. З початку листопада поліцейські проводять масштабні відпрацювання нелегального ринку обігу підакцизної продукції на території всієї країни.

Зокрема у місцях незаконного виготовлення, зберігання та реалізації підакцизної продукції. Упродовж місяця співробітники управлінь стратегічних розслідувань Нацполіції припинили діяльність 237 нелегальних АЗС та вилучили з незаконного обігу більше восьми тисяч тонн пального. Крім того, вилучили спеціальне обладнання – автоцистерни, цистерни, заправні колонки тощо.

Реалізація палива відбувалася через фіктивні фірми реальним підприємствам, через підпільні та офіційні автозаправні станції або через так звані місця продажу «з коліс». Незаконна діяльність маскувалася завдяки підробці документів бухгалтерської та податкової звітності або взагалі здійснювалася без жодних документів.

Також поліцейські ліквідували 10 підпільних цехів та викрили понад 20 місць зберігання алкогольної продукції. Вилучили майже 247 тонн «алкоголю», з яких 103 тонни етилового спирту. Серед вилученого і 18 авто, водії яких
перевозили продукцію без належних документів. За результатами відпрацювань вилучили понад 1,2 млн пачок цигарок та 400 кг тютюну, майже 3,6 тисяч марок акцизного податку з ознаками підробки, та спецобладнання для виробництва.

Тож загалом у результаті проведеної роботи було вилучено товару та майна на понад 282 млн грн.

За всіма фактами протиправної діяльності слідчі відкрили 183 кримінальні провадження, розслідування яких проводиться за кількома статтями Кримінального кодексу:

-    стаття 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у
паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів);
-    стаття 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів);
-    стаття 364 (зловживання владою або службовим становищем)
-    стаття 366 (службове підроблення).

23 особам співробітники органів досудового розслідування вже повідомили про підозри.
Зазначаємо, що за виготовлення, перевезення та збут підакцизних товарів без дозвільних документів передбачена і адміністративна відповідальність. На порушників поліцейські склали 5690 адміністративних протоколів.
Відтак на порушників адміністративного законодавства можуть бути судом накладені штрафні санкції від 17 до 34 тисяч гривень, а у разі доведення вини у вчиненні кримінального правопорушення  - позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років. Також продукція, транспортні засоби та спецобладнання в подальшому конфісковані судом.

Відпрацювання нелегального ринку обігу підакцизною продукції тривають.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України


Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: