У Слов’янську в бібліотеці М. Петренка відкрито книжкову виставку «Запалюємо пам’яті свічу»,

Щороку кожної четвертої суботи листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Це день, коли ми згадуємо і вшановуємо тих, чиє життя було зруйноване або знищене у ті страшні часи – в роки голодомору.

На першому поверсі Центральної бібліотеки ім. М.Петренка 24 листопада відкрито книжкову виставку-пам’ять «Запалюємо пам’яті свічу», присвячену цим подіям. Тут можна познайомитися з книгами, періодичними виданнями, інформаційними матеріалами з інтернету про масові вбивства шляхом штучно створеного голоду.

Хочеться звернути вашу увагу на художні книги про події голодоморів в Україні, бо це не просто сухі цифри та факти, прочитавши їх, можна відчути весь біль приречених на голодну смерть людей. У селян-трударів відбирали чесно зароблені останні колоски пшениці, прирікаючи їх на голодну смерть.

Читайте також: В Донецкой области появится еще одна суперсовременная школа

Роман «Марія» Уласа Самчука – перший художній твір про Голодомор і присвята матерям, «які загинули голодною смертю на Україні в роки 1932–1932».

Роман сучасної української письменниці Світлани Талан «Розколоте небо» присвячений темі колективізації та Голодомору в Україні. На прикладі одного селища на Луганщині вона показала, як українське село, де були плодючі сади та родючі землі, спустошила голодна смерть…

Роман «Тема для медитації» Леоніда Кононовича – українського майстра кримінального жанру, Оксана Забужко включила до переліку книг, без яких “наша література доби незалежності немислима”. Ця книга – це справжні жахливі історії, які розповідають свідки Голодомору: “Степан у Мурманському офіцером служив та й прочув, що на в країні голод. Приїжджає в село, а батька вже на цвинтар звезли. Він туди, коли ж гукає щось із кагата… Насилу живого витяг!”

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів до Центральної бібліотеки ім. М. Петренка завітали інспектори Краматорського районного відділу №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області з підлітками з групи ризику або які перебувають у конфлікті із законом. Вони ознайомились з виставкою «Запалюємо пам’яті свічу», переглянули документальні матеріали та фотографії, які зображують ті страшні для України роки, заслухали уривки з книги Сергія Лободи «Відлуння».

Запрошуємо і вас, шановні мешканці міста, відвідати виставку та вшанувати пам’ять невинно загиблих у роки голодомору.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
8

Эта запись была размещена в рубрики: