Як мешканцям Донецької області можуть відшкодувати витрати на енергозбереження


Гуртом утеплили багатоповерхівку? Вставили склопакети? Встановили теплорегулятори? У таких випадках ви можете розраховувати на часткову компенсацію витрат.

У Донецькій області продовжено Регіональну програму з відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та енергоефективності для населення. До того ж на державному рівні діє ціла низка програм, які допомагають мешканцям заощадити кошти на комунальних послугах.

Регіональна підтримка енергозбереження

Наші житлові будинки дуже енерговитратні, що змушує людей платити величезні суми за комунальні послуги. Водночас будь-які заходи з енергозаощадженя потребують значних капіталовкладень, що багатьом не по кишені. Щоб вийти із замкнутого кола, на державному та регіональному рівні пропонують механізми, які частково компенсують витрати на заміну систем опалення, утеплення будинків, встановлення приладів обліку, заміну вікон тощо.

У Донецькій області з 2016 року запроваджено Регіональну програму, яка діє в рамках державної програми Теплих кредитів. Згідно з нею, відшкодування витрат на енергозберігаючі заходи здійснюється на умовах співфінансування з місцевими та районними бюджетами, але з урахуванням додаткового відшкодування з обласного бюджету у розмірі 10% річних. «На даний час місцеві програми енергоефективності прийняті у восьми громадах: Бахмут, Костянтинівка, Маріуполь, Миколаївка, Мирноград, Покровськ, Новогродівка, Селидове, Авдіївка, а також у Черкаській сільській громаді. І тільки чотири з них отримують відшкодування з обласного бюджету», – повідомив Артем Литвинов, директор Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації.

Такі незначні цифри свідчать про те, що громади Донеччини занадто мляво використовують можливості фінансової допомоги для впровадження заходів з термомодернізації свого житлового фонду. Ще одна причина – припинення державної програми «Теплі кредити» для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Через це у 2021 році в Донецькій області залишилося 126 ОСББ, які розраховували на участь у програмі. «Ми повинні підтримати ці ініціативи, тому необхідно продовжити Регіональну програму на 2022 рік та відшкодувати частину витрат тим ОСББ, які залишилися в рамках програми теплих кредитів. Для цього потрібно 700 тисяч гривень», –- зазначив Литвинов.

Державна програма «Енергодім» – тільки для ОСББ.   Незважаючи на припинення програми «Теплі кредити», держава продовжує підтримувати ОСББ у термореновації житлових будинків.

Створено Фонд енергоефективності, який пропонує програму «Енергодім». Програма працює виключно з ОСББ та має комплексний підхід до термомодернізації багатоповерхівок. Результат такого підходу – до 70 відсотків економії плати за опалення. Це відбувається через зменшення витрат тепла будівлею. І це не вигадана цифра, а підтверджена вимірами у будівлях, де було проведено комплексну термомодернізацію. Утім висока ціна впровадження заходів зумовлює низький попит на цю програму.

За інформацією Артема Литвинова, зараз є тільки шість підтверджених заявок на учать у програмі «Енергодім» від ОСББ Донецької області. Це чотири об’єднання в Маріуполі та по одному у Добропіллі та Краматорську. Програма «Енергодім» пропонує два пакети заходів: – Легкий – встановлення індивідуального теплопункту, балансування системи опалення, утеплення трубопроводів, встановлення лічильників. – Комплексний – утеплення стін, даху та підвалу, заміна вікон та дверей. Для того, щоб не заплутатися в деталях програми, визначитися з типом термомодернізації, попередньо розрахувати витрати, для консультацій можна залучити регіонального радника з енергоефективності.

У Донецькій області з цим питанням працює Сергій Казак. З ним можна зв’язатися за телефоном (098)858-63-46, або за е-мейлом serhiikazaku@gmail.com

Источник: acmc.ua

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
2

Эта запись была размещена в рубрики: