До дня писемності та мови у колледжі Слов’янська пройшла зустріч-бесіда


4 листопада 2021 року у бібліотеці Слов'янського авіаційного коледжу пройшла зустріч-бесіда до дня писемності та мови. На заході були присутні капелан в/ч 3035 отець Діонісій, студенти та викладачі коледжу.

Отець Діонісій розповів про історію цього свята. День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Його встановлено Указом Президента України у 1997 році. Перша абетка - кирилиця, слов'янська азбука. Нею написані "Повість минулих літ", "Слово о полку Ігоревім". Кирилиця походить від імені монаха Кирила і брата Мефодія.

Тоді існувала мова, но не було писемності. Мова передавалася грецькими та латинськими літерами. За православним календарем, 9 листопада - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора - літописця, письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого.

 

Вважається, що саме з нього і починається писемна українська мова. Всесвітню славу Нестору принесла "Повість минулих літ". Сучасна українська мова пов'язується з виданням "Енеїди" І.П.Котляревського 1797 року. Знаменита поема стала першим друкованим твором, написаним живою народною мовою.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
9

Эта запись была размещена в рубрики: