Екоактивісти у Слов’янську виміряли забрудненість повітря на Машчерметі та Черевківці


"Ми вже писали, що мали дуже насичену робочу суботу" - так розповідають про це активісти на сторінці у фейсбук осередку громадянського суспільства Друкарня / Drukarnia в г. Славянск.

Адже окрім зйомок відео про "Друкарню" ми вийшли на заміри якості повітря у приватному секторі Слов'янська - мікрорайонах Машчермет та Черевківка.

Місцеві мешканці давно писали нам про забруднення, що йдуть від підтриємств мікрорайону Машмерчет, та наразі постала не менш важлива проблема - це палії, що спалюють листя біля своїх будинків у приватному секторі.

Ситуація зі спалюванням листя дуже невтішна, ви однозначно помічали білий дим, яким ввечері затягнуто усе місто і навіть центральна площа. Це на такий великий радіус розноситься дим атмосферним повітрям, що отруює усе місто. Перевищення показників СО2 та часточок пилу - це лише вершина айсбергу, адже 1-3 хвилина вдихання цих випарів від спалювання листя забирає кілька років життя.

Закликаємо вас, будь ласка, не спалюйте суху траву та стерень, це шкодить, в першу чергу, вашому здоров'ю ,а також здоровью всіх мешканців нашого міста. Компостуйте, вивозьте, виносьте, закопуйте, але не спалюйте.

Кожного року все більше людей страждають від захворювань дихальних шляхів, все більше людей стають вразливими і багатьом це коштує життя.

Як що ви помічаєте паліїв, робіть їм зауваження, просіть загасити вогнище, це адміністративне правопорушення, яке тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( тобто від 3 тис. 60 грн. до 6 тис. 120 грн).

Щодо підприємств у мікрорайоні Машчермет, то ми робили заміри біля коптильні по вулиці Дарвіна, 14, та біля підтриємства "Донмедсплав" по вул. Машчерметовській.

Місцеві мешканці говорять, що дуже часто ввечері та вночі неможливо відкрити вікна та вивісити на балкон сушити речі, бо вони одразу вбирають в себе в'їдлий запах, а підвіконня припадають товстим слоєм чорного пилу за одну таку зміну роботи підприємства.

Ми продовжуватимемо робити заміри у різних мікрорайонах Слов'янська та залучатимемо вас після покращення епідеміологічної ситуації. Пишіть нам та надсилайте фото якщо у вашому мікрорайоні є недобросовісні підприємства, які забруднюють повітря, ми спробуємо виїхати та зробити заміри.

Діліться інформацією і бережіть себе!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
4

Эта запись была размещена в рубрики: