45 вчителів Донецької області проходять ІІІ етап сертифікації педагогів

В Україні триває ІІІ етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів, який організовує Державна служба якості освіти України. 

До III етапу сертифікації допущено 1171 учасника з усіх куточків України, які успішно пройшли другий етап сертифікації - самооцінювання власних педагогічних умінь.

У Донецькій області маємо 45 вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти різних територіальних громад Донецької області (Слов’янської, Бахмутської, Дружківської, Маріупольської, Іллінівської та інших).

Цьогорічна сертифікація складається з чотирьох складових, які є важливими показниками для вивчення практичного досвіду кожного із учасників:
 самопрезентація педагога;
 спостереження за навчальними заняттями;
 анкетування директора/заступника директора та голови методичного
об’єднання;
 інтерв’ю з учителем.

У 2021 році оцінюванню підлягають мовно-комунікативна, інформаційно-цифрова, емоційно-етична, інклюзивна, здоров’язбережувальна, інноваційна, рефлексивна та інші професійні компетентності, визначені оновленим Професійним стандартом вчителя.

Як зазначає т.в.о. начальника управління Тетяна Ремпель, відповідно до ст. 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники, які отримали сертифікат, отримують щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката. А це - 3 роки.

«Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання, що теж впливає на розмір заробітної плати», - розповіла Тетяна Ремпель.

Довідково
Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

За матеріалами управління
Державної служби якості освіти
у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: