У Слов’янську відкрили меморіальну дошку Юрію Дяковському

Сьогодні, 20 жовтня, у Слов'янську відбувся памятний захід - відкриття меморіальної дошки на честь Героя України Юрія Дяковського на будівлі СБУ.

Саме тут у 2014 році він, разом з іншими українськими героями був закатований російськими найманцями.


Щоб долучитися до памятної події, до Слов'янська завітала делегація з батьківщини героя міста Стрий на чолі з міським головою Олегом Канівцем.

Учасники заходу пригадали Юрія Дяковського та його участь у Революції гідності, вшанували пам'ять героя хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

Юрій Дяковський мешкав у місті Стрий. У грудні 2013 року залишив навчання і поїхав до Києва, де протягом кількох місяців брав участь у протестних акціях. На Євромайдані дістав поранення в руку і шию. 

У квітні 2014 року разом з товаришами вирушив до окупованого Слов'янська з метою здійснення розвідки та зібрання інформації про сепаратистів. 17 квітня Юрій потрапив у полон. Його тримали та катували в будівлі СБУ. 28 квітня тіло Юрія Дяковського було знайдено у річці Казенний Торець поблизу Слов'янська з ознаками насильницької смерті — таких само, як у загиблих Юрія Поправки і Володимира Рибака.

Поховали героя 8 травня 2014 року в рідному місті. Йому було 25 років. 

Ініціаторами встановлення дошки стала міська рада та громада Стрия, рідного міста Юрія. І сьогодні до Слов’янська прибула делегація з міста Стрий на чолі з міським головою Олегом Канівцем.З теплими словами на адресу загиблого Героя, який, не вагаючись, став на захист своєї держави, виступив Стрийський міський голова Олег Канівець. 

Військові капелани освятили меморіальну дошку та помолилися за упокій душі героя. Пам’ять про Юрія Дяковського, який віддав своє життя за цілісність України, вшанували хвилиною мовчання. На знак пошани до загиблого Героя присутні поклали квіти до пам’ятної дошки.

 


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

11
33

Эта запись была размещена в рубрики: