Чи не змерзнем? Газу у сховищах вистачить на опалювальний сезон – Вітренко


Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Населення споживає на 0,5-1 млрд кубометрів більше, ніж Україна наразі видобуває

Газу, який Україна накопичила у підземних сховищах, вистачить для проходження опалювального сезону. Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Зараз у сховищах майже 19 млрд кубометрів газу. Ми розуміємо, що 10-15% відсотків з цих обсягів належать нерезидентам і можуть бути вивезені в Європу, але можуть бути і продані тут, якщо ціни на нашому ринку будуть не нижчими за європейські. Але навіть без цих обсягів має вистачити газу для нормального проходження опалювального сезону – якраз за рахунок того, що ми імпортували газ», – сказав Вітренко.

Він зауважив, що населення споживає на 0,5-1 млрд куб. м більше газу, ніж Україна наразі видобуває. «Укргазвидобування» зараз забезпечує видобуток близько 12,7-12,8 млрд кубометрів газу, а населення споживає приблизно 13,4-13,6 млрд кубометрів в залежності від температури.

Раніше чотири області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ на осінь-зиму. Комісії ТЕБ і НС вирішили, що йдеться про надзвичайну ситуація техногенного характеру регіонального рівня.

Місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали меморандум: домовилися, що тарифи на тепло не зростатимуть протягом опалювального сезону.

«Нафтогаз» оголосив, що запропонує бюджетникам контракти на газ за фіксованою ціною терміном 15 місяців.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
6

Эта запись была размещена в рубрики: