Опалювальний сезон на Донеччині: бюджетні установи можуть купувати газ за спеціальною ціною

дон ода

Донецька область повністю готова до запуску опалення в житлових будинках та об'єктах соціальної сфери.

Про це директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Сергій Гончаренко повідомив на брифінгу у Краматорську .

«Щодо дати. Згідно з чинним законодавством опалювальний сезон розпочинається за рішенням виконкому відповідної громади, на території якої ті чи інші підприємства теплопостачання забезпечують виконання цієї послуги. Майже всі громади та міста області прийняли рішення на своїх виконкомах про початок опалювального сезону з 15-16 жовтня або пізніше, за випадком настання середньодобової температури +8 градусів за Цельсієм або нижче протягом трьох діб. Тому дивимося на прогнозні показники температури», - сказав Сергій Гончаренко.

Читайте також: Будет тепло – в Донецкой области стартовал отопительный сезон

Наразі в області вже запустили 56 котелень, які опалюють 15 лікарень, 27 шкіл, 47 дитячих садочків та 473 житлових будинки.

Директор департаменту розвитку базових галузей промисловості облдержадміністрації Артем Литвинов зазначив, що школи, дитячі садки, лікарні та інші бюджетні установи області можуть купувати газ за спеціальною ціною.

Закупівля можлива шляхом укладання прямих договорів за ціною, яка рекомендована меморандумом, що за ініціативи Президента України Володимира Зеленського був укладений між Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогаз України» та місцевими громадами на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад.

«Бюджетні установи та організації на вільному ринку газі зіткнулися з тим, що середня ціна газу становила близько 30 грн за кубометр. Тому держава захистила бюджетні установи та організації, було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів Україні від 11 жовтня №1234-р, відповідно до якої газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» готова укладати договори на продаж газу бюджетним установам і організаціям за ціною 16,4 грн за кубічний метр (з ПДВ, без врахування транспортування). Таку ціну зафіксовано на 15 місяців», - сказав він.

Артем Литвинов наголосив, що органам виконавчої влади потрібно терміново організувати роботу щодо укладання договорів на постачання природного газу бюджетними установами з газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг».

Департамент розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації вже розіслав повідомлення - листи з роз’ясненнями на всі РДА області.

На сайті «Нафтогаз Трейдинг» оприлюднено увесь алгоритм щодо укладання такого договору. ( .pdf , 529.73 Кб )

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
10

Эта запись была размещена в рубрики: