В Краматорську можуть створити інноваційний хаб замість трамвайного депо

test
Трамвайному депо знову обіцяють перетворення на інноваційний хаб. Вже оголошено тендер на підготовчі роботи. Про це розповідає видання kramatorskpost.com

Нардеп Максим Єфімов заявив про наміри створити у Краматоську на місці колишнього депо соціально-культурний центр. В бюджеті передбачено 3 млн гривень на проект майбутнього центру

Наміри депутата щодо створення інноваційного хабу щойно оприлюднила Агенція розвитку та інновацій "Наш Краматорськ" на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

В повідомленні йдется по те, що зараз тривають консультації зі створення на місці депо соціально-культурного центру.

"Є ідея на місці занедбаного трамвайного ДЕПО побудувати інноваційний хаб. Команда Агенція розвитку та інновацій «Наш Краматорськ» працює над залученням фахівців, проєктувальників, експертів", - повідомляє агенція.

test

"Ми хочемо створити місце, яке забезпечить розвиток нової моделі економіки, спрямованої на максимально ефективне використання людського потенціалу, запобігання процесам еміграції молоді, покращення показників соціально-економічного розвитку міста. Центр стане двигуном цікавих ідей і новинок. Інноваційне середовище та творча атмосфера допоможуть талановитій молоді здобути передові знання у сфері ІТ-технологій", – цитує "Наш Краматорськ" нардепа Максима Єфімова.

test

Нагадаємо, що ідея створити на місці трамвайного депо якийсь інноваційний простір була озвучена ще в 2017 році попередниками нинішньої міської влади. Тодішня заступниця міського голови Світлана Фальченко повідомила, що команда мера Андрія Панкова має грандіозні плани щодо закритого депо.

"Сьогодні у нас стоїть грандіозне питання по створенню "Депо мізків і інтелекту ". Я маю на увазі наше трамвайне депо. Ми його розглядаємо як місце для стартапів, як місце для концертного залу філармонії і взагалі як комплекс для розвитку молоді ...

Для Депо ми зараз набираємо ідеї і запрошуємо всіх. Вісім гектарів землі, в певному стилі будівлі. Але все це теж вимагає інвестицій, причому, серйозних. Місцевий бюджет не потягне", - розповідала заступниця попередньго міського голови.

Згодом, після того як до влади в місті прийшла нова команда, трамвайне депо просто виставили на продаж.

Ходили чутки, що колишнє депо може стати новим хлібозаводом, будівництво якого містянам спочатку обіцяв у своїй передвиборчій капманіїї Максим Єфімов, а потім цю традицію розвинув Олександр Гончаренко, під час перегонів за посаду мера.

І дійсно серед учасників аукціону була одна підприємиця - виробниця хліба, та в результаті в торгах перемогла краматорська будівельна компанія.

Але, не задовольнившись тим, що за депо дали занадто малу ціну, виконком, а згодом і міськрада скасували результати аукціону. Одразу після цього міський голова Олександр Гончаренко розповів Kramatorsk Post, що керівництво міста буде намагатися залучити бізнес до будівель, але на умовах державно-приватного партнерства.

"Будемо спілкуватися з різними потенційними інвесторами та опрацьовуємо питання можливого залучення депо у будь-який бізнес на умовах державно-приватного партнерства. А партнери по купівлі та подальшому продажу [депо] нам не потрібні. Тому і скасували рішення", - сказав міський голова.

Наразі про "державно-приватне партнерство" і бажання приватних інвесторів вкладати гроші в майбутній Центр нічого невідомо. Але під ті заходи зі створення майбутнього Центру, що зараз вже чітко заплановані, передбачені виключно бюджетні кошти.

Так, в одному з недавніх рішень міської ради, що стосувалися коштів міського бюджету на поточний рік, було закладено 3,1 млн гривень видатків з бюджету розвитку на розробку проектно-кошторисної документації та геодезично-вишукувальні роботи для будівництва соціально-культурного центру по вул. Олекси Тихого. Ймовірно саме про Центр на місці трамвайного депо і йде мова.

До того ж 4 жовтня в системі Prozorro було оголошено тендер на закупівлю робіт "Виконання інженерно-геологічних вишукувань по об'єкту: "Нове будівництво соціально-культурного центру за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. О.Тихого" (це вже друга спроба, перший аукціон було скасовано).

Вартість робіт 200 тис гривень, а виконані вони мають бути до кінця жовтня поточного року. Замовником виступає Управління капітального будівництва та перспективного розвитку, а джерело фінансування - місцевий бюджет. Доречі в жодному з документів, що входять до пакету тендерної документації, і в самому оголошенні не вказано що це місце - колишнє трамвайне депо, не вказана і точна адреса - просто вул. Олекси Тихого. Але, судячи з топографічних планів у завданні на проектування, це саме колишнє депо.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
5

Эта запись была размещена в рубрики: