У Слов’янську відбулась кліматична акція. Основні вимоги

Наслідки зміни клімату вже відчутні в усьому світі і Україна не є виключенням. У Запорізькій області фіксують смерчі, Одесу заливають повені, у Донецькій області стався землетрус.

Вже зараз у небезпеці тисячі людських життів, гектари лісів, наші домівки. Але кліматичну кризу ще можна сповільнити, аби уникнути найгірших наслідків.

Перша кліматична акція у Слов'янську відбулась сьогодні, 26 вересня, на Соборній площі міста.

Вона мала на меті привернути увагу місцевих мешканців до кліматичних змін і нагадати, що спільними маленькими кроками ми можемо врятувати планету. Організатори акції - осередок громадянського суспільства "Друкарня". 

Фінанси на клімат - ВИМАГАЙ РАЗОМ З НАМИ ВІД МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Загальна вимога: Достатнє фінансування з місцевого бюджету на заходи, які забезпечують скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та природоохоронні заходи

1. Виділити та ефективно використовувати кошти на заходи з адаптації до зміни клімату, для запобігання негативних наслідків стихійних лих.

2. Виділити достатньо коштів з місцевого бюджету на підтримку муніципальних проєктів із розвитку відновлювальної енергетики та стимули для домогосподарств.

3. Забезпечити щорічне виділення коштів на підвищення енергоефективності будівель з місцевого бюджету.

4. 30% бюджетів, які місто виділяють на транспорт і реконструкцію/будівництво доріг, спрямовувати на розвиток громадського транспорту.

5. Виділити кошти на розвиток системи моніторингу якості повітря у місті.

Сьогоднішній захід проводився на підтримку Кліматичних маршів що відбулись у Києві 24-го вересня Fridays For Future Ukraine та 26-го вересня ГО Екодія.

Основні вимоги Всеукраїнського кліматичного маршу 2021 - Фінанси на клімат - ВИМАГАЙ РАЗОМ З НАМИ ВІД УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

Основна вимога: Достатнє фінансування у Держбюджеті на заходи, які забезпечують скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та природоохоронні заходи. Важливо не тільки виділити кошти, а й ефективно їх використовувати, з можливістю постійного моніторингу їх витрачання.

1. Виділити та ефективно використовувати кошти на заходи з адаптації до зміни клімату, на запобігання негативних наслідків стихійних лих

2. Відмовитись від дотування збиткової вугільної галузі

3. Забезпечити фінансування справедливої трансформації шахтарських регіонів

4. Виділити достатньо коштів з державного бюджету на підтримку муніципальних проєктів із розвитку відновлювальної енергетики та стимули для домогосподарств

5. Закласти щонайменше 40 млрд грн щороку у підвищення енергоефективності будівель з державного та місцевих бюджетів

6. Виділити кошти на розвиток системи державного моніторингу якості повітря по всій країні

7. Стимулювати екомодернізацію агропромисловості

8. Забезпечити достатнє фінансування на заходи зі збереження біорізноманіття та відновлення екосистем

9. Підняти податок на СО2 мінімум до 30 грн за тону СО2 з 2022 року та забезпечити використання його коштів та екологічного податку виключно на ефективні заходи зі скорочення викидів парникових газів та охорону навколишнього середовища

10. Забезпечити достатнє фінансування на майбутнє безпечне закриття атомних станцій

Зміна клімату стосується широкого кола глобальних явищ, що виникли переважно через діяльність людини. Це стало помітно після індустріальної революції, коли викиди парникових газів різко збільшились та продовжують бити рекорди.

Організатори заявляють, що захід НЕ є політичною акцією.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

6
4

Эта запись была размещена в рубрики: