Все, на що скаржились наркозалежні у Слов’янську, підтвердилось

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ з року в рік отримує велику кількість звернень від учасників програми замісної терапії з м. Слов’янськ. Про це розповіла на своїй сторінці у фейсбук Олена Курлат.

Люди масово скаржаться на дії медпрацівників, розповідають, як про зверхнє ставлення медперсоналу, так і про перешкоди для переведення на самостійний прийом препарату.

Зокрема, для переведення на самостійний прийом препарату пацієнтів ЗПТ просять приносити довідки з місця роботи, хоча відповідні вимоги – є незаконними, а з цього приводу є роз’яснення ЦГЗ (детальніше за посиланням https://bit.ly/3tVI39k)

Такий шквал звернень співробітники Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ не могли залишити поза увагою. Тому на початку вересня наш консультант Андрій Яровий здійснив адвокаційний візит до м. Слов’янськ.

Йому вдалося поспілкуватися як з учасниками програми, так і з медперсоналом та співробітниками місцевих громадських організацій. Зокрема, велику роль відіграла регіональна координаторка Всеукраїнське об'єднання наркозалежних жінок ВОНА Олена Курлат (Лена Курлат).

Усе, про що говорили учасники програми, знайшло своє підтвердження.

🆘З загальної кількості 88 пацієнтів сайту, що діє на базі КНП "Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ відділення у м. Слов'янськ", лише 25 з 88 загальної кількості осіб одержують ліки для самостійного прийому. Сайти програми ЗПТ, які діють у місті Слов'янськ на базі первинної ланки, корінним чином у цьому питанні відрізняються: в "Амбулаторії номер 1" з 35 пацієнтів одержують на руки усі 35, в "Амбулаторії номер 10" з 23 пацієнтів 21 одержують на руки й лише двоє відвідують ЛПЗ щоденно, оскільки були переведені з самостійного прийому за порушення.

🆘 Зі слів лікаря-нарколога сайту, що діє на базі КНП "Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ відділення у м. Слов'янськ", такий низький відсоток пацієнтів на самостійному прийомі пояснюється тим, що «вони самі не хочуть на нього переходити й на сьогодні є лише 7 таких бажаючих, і медперсонал проводить їхнє тестування». Але подібне твердження не відповідає дійсності, оскільки усі без винятку пацієнти, з якими вдалося поспілкуватися під час візиту, висловлювали бажання перейти на самостійний прийом.

🆘 Майже усі опитані на умовах анонімності пацієнти у цілому висловили незадоволення своєю участю у програмі ЗПТ на базі КНП "Медичний центр з профілактики та лікування залежності м. Краматорськ" відділення у м. Слов'янськ" та просили сприяння у переводі їх на первинну ланку до однієї з двох поліклінік. Окрім неможливості перейти на самостійний прийом препарату, другою основною причиною цього були скарги на стигму з боку молодшого медперсоналу.

🆘 Під час візиту було зафіксовано початок роботи сайту о 08.00 і фактично працював він (здійснювалася видача препаратів) до 09.00, і хоча кабінет був відкритий до 09.30 (як і зазначено у Наказі по ЛПЗ), пацієнтів після дев'ятої години не було. Зі слів пацієнтів, звичайно кабінет працює тільки до 09.00, і якщо з якихось причин людина не встигла, то препарат їй у цей день не видадуть. Це є значною і досить частою проблемою для мешканців таких населених пунктів, як Лиман, Миколаївка, Билбасівка та Черкаське, де немає своїх сайтів програми ЗПТ, і хворі люди вимушені за власні кошти щодня приїздити до Слов'янська і потім повертатися додому - у разі запізнення вони у цей день залишаються без лікування.

🆘 Усі опитані пацієнти (включаючи тих, хто став учасником програми ЗПТ нещодавно) заявили, що вони не знають свого соціального працівника і в них його взагалі немає.

За результатами моніторингового візиту, який був здійснений в рамках проєкту «Підтримка Національної Гарячої Лінії…», наші фахівці склали звіт та звернення, які подані до Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health та Центр громадського здоров’я України.

Наразі, ми вже отримали відповідь від Центру громадського здоров’я.

Зокрема, у ній зазначено: «Викладена в листi iнформацiя щодо органiзацiї процесу надання послуг з лiкування препаратами ЗПТ на базi КНП «Медичний Центр з профілактики та лікування залежностей м. Краматорськ» відділення в м. Слов’янськ» буде перевірена співробітниками Центру відповідно до внутрішніх процедур».

--------

Нагадуємо, що діяльність «Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ» координує Благодійний Фонд "Надія та Довіра" за фінансування Альянс громадського здоров'я (Alliance for Public Health) у рамках проєктів за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією The Global Fund та за підтримки Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД The U.S. President's Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США CDC

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

11
3

Эта запись была размещена в рубрики: