У Слов’янську відкрили громадський ресурсний центр “Волонтер+”


Сьогодні, 10 вересня у приміщенні Центра культури и довкілля Словянська на вулиці Батюка (раніше УСЗН Словянська) відбулось відкриття громадського ресурсного центру розвитку волонтерства "Волонтер+". 

Активна молодь зібралась для того, щоб згуртуватись навколо діяльності, щодо покращення міста, приймаючи участь у громадських міських заходах в галузях культури, освіти, екології.

Метою проєкту  було започаткування системного підходу вирішення проблеми низького рівня культури волонтерства на рівні громади, створення умов для розвитку волонтерських навичок, формування волонтерських команд.

За планом,  проект Створення громадського ресурсного центру розвитку волонтерства «Волонтер+»  реалізується за  трьома компонентами: інформаційний, освітній, ресурсний.

Читайте також: Волонтеры из разных стран рассказали о пребывании в Славянске

Для реалізацїї  проєкту  Міською радою  було  надано  приміщення для створення і функціонування громадського ресурсного Центру розвитку волонтерства,  у якому завершено   ремонт приміщень. Придбано  необхідні меблі та   відповідно обладнана багатофункціональна конферанс – зала, створено медіа та волонтерську  студію.

За час  реалізації проєкту  вже проведено 23 інформаційних заходи, у  тому числі 22 локальних  з участю учнівської і студентської молоді, членів громадських організацій і активних мешканців міста, загалом охоплено  майже півтисячі  мешканців Слов’янської територіальної громади.

Організовано  7  освітніх  заходи,  це семінари з волонтерського менеджменту,  тренінг з організаційного розвитку для громадських організацій і тренінги для волонтерів, у  яких взяло участь 199 людей.

Зокрема волонтерські тренінги пропонувалися за темами.

  • «Волонтер + інформація: навички для успішного волонтерства в мережі», учасники отримали знання про види волонтерства та поняття, що таке мотивація до волонтерування; особливості он-лайн волонтерства.
  • Учасники тренінгу «Волонтер + культура: навички для успішного волонтерства в культурних  проєктах», ознайомилися з питаннями , що таке культурний проєкт, як інструмент для реалізації волонтерського потенціалу. Ознайомилися з  основами менеджменту волонтерської команди в культурних проектах. Отримали доступ до «Банку ідей» культурних проектів.
  • На тренінгу «Волонтер+ екологія»  учасники шукали відповіді на питання: що відбувається із нашою екологією і сформували  10 головних еко-проблем. Розбиралися з питанням, а що я можу зробити для покращення довкілля? І на практиці ознайомилися з вимірюванням якості повітря.

Із числа учасників освітніх заходів більшість вже отримали вій досвід участі у місцевих заходах у якості волонтерів, створили  волонтерські команди і успішно втілюють свої мрії. Наразі, ми почали  отримувати заявки на  підтримку волонтерських ініціатив.

Після завершення проєкту  Центр розвитку волонтерства  буде діяти в структурі комунального закладу.

Зроблено  вже чимало, та попереду ще багато завдань.

А головне, це те що ми впевнені, що  Центр потрібен громаді, громаді потрібні волонтери, а волонтерам потрібні і знання, і ресурси і простір для  розвитку.

Захід проводиться ГО  СКЦ «Задзеркалля» у межах реалізації проєкту «Створення громадського ресурсного центру» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки  урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Погляди, висловленні учасниками під час заходу, не обов’язково відображають позицію та погляди Програми  Програми та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
10

Эта запись была размещена в рубрики: