29 серпня — День пам’яті загиблих захисників України

день пам'яті

29 серпня, ми відзначаємо проникливу дату - День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Втретє це відбувається на офіційному рівні — адже відповідний указ Президент Володимир Зеленський підписав у 2019 році.

Але у нашому серці пам’ять про полеглих героїв живе завжди. Завдяки їм ми ходимо по своїй, українській, землі, над містом майорить наш, синьо-жовтий прапор.

Ми добре розуміємо, якою ціною було заплачено за цю можливість. Тільки у боях за свободу Слов’янська загинуло 63 бійці. В Україні рахунок йде вже на тисячі. Схиляю голову перед кожним українським воїном, який віддав життя, самовіддано обороняючи нашу землю!

Тому я знаю, що нова офіційна дата — 29 серпня — не зітреться з нашої пам’яті. Я вірю, що в українському календарі невдовзі з’явиться ще одна дата — свято перемоги у цій, неоголошеній війні.

Керівник Слов’янської міської ВЦА Вадим Лях

Нагадаємо: наприкінці серпня 2014 року, після запеклих боїв, бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських воїнів, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. Разом з тим парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування Іловайської трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
18

Эта запись была размещена в рубрики: