Я – чемпіон! Стипендіати Слов’янської міської ради Артур та Тимур Ляшенко

«Діловий Слов'янськ» продовжує розповідати про видантих спортсменів у рубриці «Я – чемпіон!» Презентуємо стипендіатів Слов’янської міської ради – братів Тимура та Артура Ляшенко.

Тимур Русланович Ляшенко, кандидат у майстри спорту з мотоциклетного спорту; Артур Русланович Ляшенко, має 1-й дорослий розряд з мотоциклетного спорту.

Тимур народився 12 січня 2007 року, Артур - 30 березня 2008 року. На даний час брати закінчили 8-й та 7-й клас Слов’янської загальноосвітньої школи № 15.

Їх тренер - Валерій Доценко

Вже з ранніх років Тимур та Артур загорілися до їзди на мотоциклі. Інакше бути і не могло, адже їх батько Руслан Олександрович мав дорожній мотоцикл. У вільний час він постійно катався з дітьми на байку.

Коли Тимуру виповнилося п’ять років, у нього з’явився власний дитячий мотоцикл Yamaha PW50. Вже через рік він уперше взяв участь у чемпіонаті з мотокросу, який проходив у рідному Слов’янську на території колишнього глиняного кар’єру в мікрорайоні Артема, і посів почесне 4-е місце. В тому ж 2013 році відбувся і дебют Артура, який виступив на змаганнях у місті Рубіжне (Луганська область).

Читайте також: Я – чемпіон! Стипендіат Слов’янської міської ради Артур СІМЕЙКО

Слід зазначити, що мотоциклетний крос являє собою гонку на спеціальних спортивних мотоциклах, яка проходить по пересіченій місцевості по замкнутій трасі з природними (у вигляді крутих підйомів, спусків, поворотів, канав, піску тощо) і штучними перешкодами.

З кінця 2014 року брати Ляшенко починають систематично виступати на різних гонках, змінюючи з віком дисципліни. Зараз Тимур виступає у класі МХ2 (125-250 см. куб. - юніори) на мотоциклі КТМ SX125, а Артур – 85 см. куб. (11-14 років) – на мотоциклі КТМ SX85. А починали хлопці з найнижчої категорії – 50 см. куб (5-9 років).

Тимур - чотириразовий чемпіон України з мотокросу (50 см. куб, 65 (двічі) см. куб, 85 см. куб), Артур – дворазовий чемпіон (50 та 65 см. куб.). Також в колекції слов’янських юних гонщиків безліч перемог на окремих стартах. В послужному списку слов’янських юнаків є виступи і на чемпіонаті Європи, і на «Кросі націй» (кожну країну представляє два гонщика).

Головні змагання для українських мотоциклістів - чемпіонат України. Він складається з 5-6 етапів, які проходять протягом року в різних містах нашої країни. До речі, враховуючі погодні умови, гонки з мотокросу відбуваються навесні, влітку та восени. Тільки гроза і блискавка можуть скасувати їх.

До пункту призначення спортсмени добираються самостійно зі своїми мотоциклами. У сім’ї Ляшенко є дім на колесах – Mersedes Sprinter, в якому є місце не тільки для двох спортивних байків та екіпірувальної амуніції, а й для звичайного проживання – два двомісних ліжка, куточок для приготування їжі. До речі, на змагання зі Слов’янська відправляється уся родини Ляшенко: батько Руслан Олександрович, мати Ольга Андріївна, та чемпіони – Тимур та Артур.

Одного разу з сім’єю в дорозі стався неприємний момент, коли на шляху до міста Київ зламався двигун автобуса. Більше 300 км до столиці країни прийшлося їхати на буксирі. Не зважаючи на цей форс-мажор (приїхали вони акурат перед стартом гонки), і Тимуру, і Артуру вдалося піднятися на найвищі місця подіуму за результатами змагань.

Звичайно перед виступом гонщик знайомиться з особливостями траси. Разом із командою приймає рішення щодо комплекту покришок для коліс. Вони різні в залежності від того, яке покриття: суха земля, або земля після дощу; іноді траса частково або повністю піщана. Тобто, кожен «мотогон» в ідеалі повинен мати три комплект гуми. Отже технік-механік у мотокросерів зі Слов’янська, а це їх батько Руслан Олександрович, без роботи не залишається.

Технічний контроль транспортного засобу здійснює суддівська колегія. Потім проходить безпосередньо гонка. Одними з самих найцікавіших моментів для глядачів є політ гонщика над трасою після подолання трампліну. Тимур розповідає, що вони з братом роблять це на 20-25 метрів у довжину. При цьому мотоцикл парить у повітрі, а відстань до землі складає від 3-х до 5 метрів!

Для мотоциклістів дуже важливо мати добру координацію рухів, бути сміливим, наполегливим, сильним та витривалим. Крім тренувань на мотоциклах, брати Ляшенко активно займаються фітнесом у спортивному залі, а тричі на тиждень - плаванням у басейні.

З 2017 року Тимур та Артур вдосконалюють навички їзди на мотоциклах під керівництвом Валерія Валерійовича Доценка, який тренує перспективних хлопців з Донецької області у мотошколі міста Покровськ. Раніше роль наставника виконував батько Руслан Олександрович, а також Володимир Фастовець.

Брати Ляшенко проводять тренування не тільки у Покровську, а й в інших міста та селищах Донецької області: у Слов’янську, Райгородку, Краматорську, Дружківці, Добропіллі.

Крім мотоспорту, Тимур та Артур люблять грати у настільний теніс та баскетбол. А у жовтні 2019 року вони прославилися на всю країну, взявши участь у випуску талант-шоу «Крутіше всіх» на телеканалі «Інтер», де розповіли про життя юних мотокросерів (рекомендовано до перегляду на каналі Yotube в інтернеті).

Зі слів тренера Валерія Валерійовича Доценка, Тимур та Артур Ляшенко талановиті спортсмени:

«Талановиті та працездатні хлопці. Знаходяться в стадії становлення професійних спортсменів. Бачу у них «вогонь в очах». Упевнений, що при достатній підтримці з боку влади і належному фінансовому забезпеченню Тимур та Артур можуть стати зірками мотокросу світового рівня». 

Будемо слідкувати за подальшими результатами та досягненнями Тимура і Артура Ляшенко, бажаємо їм успіхів і чекаємо нових перемог!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
0

Эта запись была размещена в рубрики: