У Слов’янську помер дослідник українського руху на Донеччині Олександр Добровольський


У лікарні Слов’янська помер дослідник українського руху на Донеччині Олександр Добровольський. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук Віталій Кіркач.

Причиною смерті став інсульт. Лікарі боролися за життя чоловіка кілька днів. За даними, госпіталізували науковця 6 серпня. Останні 2 дні він провів у лікарні.

Історик Олександр Добровольський досліджував діяльність українського підпілля на Донеччині XX століття. Збирав документи, статті, листівки та інші докази націоналістичного руху на Донбасі та боротьби з ним.

В інтерв’ю Вільному радіо Олександр Добровольський казав: “Те, що сьогодні нам показують, що Донецьк не український і завжди хотів у Росію — брехня”.

У 2013 році історик видав книгу на майже 400 сторінок “ОУН на Донеччині”. Цієї зими він презентував другий том під назвою “Від УНР до ОУН: український рух на Донеччині 1917-1959 рр.”.

Більшість документів для своїх книг автор діставав з архівів КДБ та СБУ “правдами та неправдами”. Це було ще в ті часи, коли галузевий архів СБУ не був розсекречений.

Володимир В’ятрович у Бахмуті: Найважливіші 10 тез про звільнення України від російського впливу

Книги Добровольського — це потужний інструмент боротьби не лише на українському ідеологічному фронті, а й на фронті сучасної російсько-української війни.

“Я робив ці книжки для того, аби ця війна закінчилась в районі Ростовської області. Все це знадобиться. Коли будемо гнати з Дебальцевого, з Єнакієвого. Я навіть знайшов матеріали, що бандерівське підпілля було в Іловайську. І це дуже сильно не сподобалось в Донецьку, тому що Іловайськ — знаковий”, — розповідав Олександр Добровольський.

Йди з миром, друже!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

10
18

Эта запись была размещена в рубрики: