Министра соцполитики Украины ждут на Славянском курорте

лазебная

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна відвідала заклади соціального захисту населення, розташовані у Краматорську та Дружківці, а також зустрілась з головою Донецької облдержадміністрації Павлом Кириленком.

Під час зустрічі з очільником області були розглянуті найгостріші соціальні проблеми Донеччини. Зокрема говорили про необхідність відродження Слов'янського курорту.

Про це повідомляє офіційний сайт Донецької ОДА.

«Ця унікальна для України оздоровниця має служити людям, особливо – людям з інвалідністю. І ми докладемо максимум зусиль, щоб це зробити. Маємо розуміння і підтримку з боку профільного міністерства, уряду та Президента», - заначив Павло Кириленко.

Разом з Павлом Кириленком Марина Лазебна відвідала один із найцікавіших соціальних об’єктів області – Дружківський дитячий будинок-інтернат. Тут проходять реабілітацію та навчаються 224 дитини з порушеннями фізичного та інтелектуального розвитку, у тому числі 75 переселенців.

Читайте також: Зеленский встретился с девочкой, спасшей 4-х детей во время наводнения

Дітлахи беруть активну участь у всеукраїнських та міських культурних конкурсах та спортивних змаганнях – це важлива складова для їхньої адаптації до зовнішнього світу та подальшої соціалізації. Зокрема, команда інтернату вже кілька років бере участь у фестивалі «Ліга сміху»

Щоб реабілітація вихованців інтернату йшла на найвищому рівні, з обласного бюджету за останні два роки виділено понад 140 млн гривень на капітальний ремонт будівлі, оснащення її сучасним обладнанням та облаштування спеціальних приміщень: масажного кабінету, залу лікувальної фізкультури, кабінетів акватерапії, сенсомоторного розвитку, синглетно-кисневої та фітотерапії, інтерактивної кімнати нейромоторної реабілітації, фізіотерапевтичного кабінету, навчальних та ігрових приміщень.

Важливу роль відіграє і відновлення фізичних здібностей дітей. Для цього в інтернаті є ортопедична бігова доріжка, сухий басейн з кульками, світлодіодний стіл для піску, масажний ортопедичний килим, терапевтична ванна для гідромасажу, підводна бігова доріжка та інше унікальне приладдя. Крім того, на території є багатофункціональний спортивний майданчик з гумовим покриттям для гри у футбол, баскетбол і волейбол.

Інтернат та його вихованці справили приємне враження на Марину Лазебну, адже це зразковий сучасний заклад, на створення та організацію якісної роботи якого було покладено чимало зусиль.

Також міністерка ознайомилась з роботою державної реабілітаційної установи "Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "Донбас". Центр функціонує у Краматорську з 2007 року та надає послуги з реабілітації як дітей, так і дорослих. Відповідно до індивідуальних потреб підопічні отримують комплекс послуг з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної, трудової реабілітації, проводяться заходи з професійної реабілітації в поєднанні з іншими видами реабілітації за професіями, що користуються попитом на ринку праці. Одним із важливих напрямів роботи центру реабілітації є проведення заходів з комплексної реабілітації учасників антитерористичної операції/ООС.

Директор Центру Світлана Фоміна подякувала Марині Лазебній за постійну підтримку та допомогу у розвитку установи. Зокрема, завдяки зусиллям міністерки була значно збільшена штатна чисельність працівників, що дозволило підвищити кількість та якість послуг.

Під час відвідування Центру Марина Лазебна поспілкувалась з підопічними Центру та поцікавилась їх проблемами. Люди, які зараз проходять реабілітацію, висловили свої побажання щодо внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів та зміни тривалості надання послуг з реабілітації. За словами міністерки, усі проблемні питання будуть опрацьовані для покращення надання послуг установами соціального захисту.

П.С. Як нам стало відомо редакції ДС,  сьогодні, 6 серпня, Марина Лазебна планує відвідати Слов'янський курорт. Про це докладно ми розповімо в наступному матеріалі.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

13
4

Эта запись была размещена в рубрики: