Пішов з життя Анатолій Посторонко. Вічна пам’ять…


Посторонко Анатолій Іванович народився 25 жовтня 1935 року в селі Суботці Знам'янського району Кіровоградської області. У 1952 р. закінчив середню школу в селі Богданівка, де був активним учасником гуртка з хімії, організатором вікторин, конкурсів, любив досліди. Саме це і визначило вибір його професійної діяльності у подальшому.

У 1958 р. А.І. Посторонко закінчив з відзнакою Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут за спеціальністю «Технологія неорганічних речовин» і отримав направлення до нашого славетного міста.

Його вибір зумовило саме "місто-курорт" (хоча тоді він вважав, що потрапить на море). Трудову діяльність Анатолій Іванович починав з помічника майстра цеху кальцинованої соди на Слов’янському содовому комбінаті.

Там і захистив кандидатську дисертацію на тему «Фізико-хімічні дослідження по переробці відходів содової промисловості в мінеральні добрива та наповнювачі».

У 1969 р. йому присвоєно вчений ступінь кандидата технічних наук, а у грудні 1971 р. з посади начальника Центральної заводської лабораторії содового комбінату перейшов працювати до УЗПІ - Слов’янський загальнотехнічний факультет Українського заочного політехнічного інституту.

У 1974 р. А. І. Посторонко присвоєне вчене звання доцента кафедри хімії та хімічної технології Слов’янського загальнотехнічного факультету УЗПІ.

З 1980 р. і до 2013 р. працював деканом цього факультету.

У 1998 р. нагороджений знаком «Відмінник освіти України» за багаторічну плідну працю та вагомий внесок у підготовку інженерних кадрів для хімічної промисловості. Очолював кафедру хімічної промисловості неорганічних речовин.

У 2002 р. А. І. Посторонко присвоєно академічне звання приват-професора. Автор понад 200 наукових праць, 98 винаходів, 40 навчальних посібників. І скрізь високо компетентний підхід до вирішення наукових і науково-педагогічних проблем.

Головне в його роботі – постійне підвищення професійного рівня, моральне кредо – не зупинятися на досягнутому, бути не ремісником, а справжнім майстром своєї справи.

А. І. Посторонко запам'ятається багатьом його колегам і учням як висококваліфікований фахівець, компетентний, креативний керівник, людина, що не зупиняється на досягнутому, постійно знаходиться у творчому пошуку вирішення різноманітних науково-педагогічних проблем.

Працювати з Анатолієм Івановичем було приємно і комфортно, вести бесіди на різні теми, обговорювати проблеми факультету і світу. Це людина, що мала свою позицію, вміла її відстоювати, переконувати розмовника. Йому притаманний високий професіоналізм, відповідальність за доручену справу, обізнаність, креативність, чудові людські якості, що як магніт притягували до себе всіх, хто з ним спілкувався. А ще, він майже кожного учня вважав рідним, проймався його успіхами і бідами, турбувався, співчував, радив, допомагав, цікавився перебігами життя.

Навіть в останні роки намагався бути соціально обізнаним, застосовуючи можливості Інтернету, передаючи поздоровлення, побажання.

Колеги та студенти висловлюють найщиріші слова співчуття близьким з приводу смерті  Анатолія Івановича Посторонко

Вічная пам'ять!

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

9
9

Эта запись была размещена в рубрики: