Проект Emerald – образовательный и туристический кластер для громад Лимана и Святогорска


В рамках проєкту Emerland у Святогірській та Лиманській громадах буде створено інфраструктурний, освітній, туристичний та IT-кластер

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих  територій України Олексія Резнікова за участі заступника міністра Вячеслава Шаповалова відбулося перше засідання Робочої групи з впровадження Державного експерименту зі створення територіального кластера на базі Святогірської та Лиманської міських об’єднаних територіальних громад Донецької області Emerland.
В обговорені також взяли участь народні депутати України - Володимир Воронов та Юлія Овчинникова, представники центральних органів виконавчої та місцевої влади, Святогірський та Лиманський міські голови, науковці, представники державних підприємств та бізнесу.

Так, у ході засідання, Олексій Резніков наголосив, що одним із головних завдань Міністерства є сприяння відновленню та розвитку інфраструктури на території Донецької та Луганської областей, які постраждали внаслідок збройної агресії Рф проти України.

«Експеримент полягає у створенні на базі Святогірської та Лиманської громад території пріоритетного розвитку, яка складатиметься з інфраструктурного, освітнього, туристичного та IT-кластерів. Цей проєкт - сучасний підхід до розвитку східного регіону, який сприятиме не лише його економічному зростанню, а й реінтеграції тимчасово окупованих територій та наших громадян, які наразі знаходяться у вимушеній ізоляції через дії Рф та підконтрольних їй окупаційних режимів.

Пріоритетним є широке застосування ідеології партнерства держави, міжнародної спільноти та бізнесу, що позитивно вплине на якість життя людей, на розвиток спроможності громад», - додав він.

Своєю чергою, Вячеслав Шаповалов наголосив, що реалізація проєкту сприятиме створенню унікального кластера, який включатиме:

інклюзивно-реабілітаційний центр для соціалізації, реабілітації, надання освітніх послуг, в тому числі і підвищення кваліфікації для мешканців Донецької та Луганської областей, які найбільше постраждали від збройної агресії Рф;

пріоритетний розвиток туризму з метою використання потенціалу національного парку «Святі гори» («Українська Швейцарія»);

сучасний освітній простір перенесення основних вищих, спеціалізованих та професійних навчальних закладів Донеччини та Луганщини на територію Святогірської та Лиманської громад, створення сучасного освітнього простору Східного регіону (кампуси, навчальні центри, лабораторії тощо);

створення «східної здравниці» зокрема, «медичного туризму» на базі існуючих, а також в новостворених лікувально-оздоровчих закладах громад;

локації для ІТ компаній, які об’єднають представників ІТ компаній для розвитку цієї галузі в Україні.
Крім того, для реалізації проєкту Emerland буде створено Проєктний офіс, який виконуватиме адміністративно-комунікативні функції.

Також, аби підвищити інвестиційну привабливість громад, буде здійснено низку заходів з оновлення та розбудови інфраструктури, а саме:
виготовлення проєктної документації і подальше будівництво автомобільного мостового переходу в Святогірську, розбудова мережі автомобільних доріг;
організація швидкісного залізничного сполучення;
розробка комплексу безпекових заходів, з метою мінімізації ризиків;
проведення промоції проєкту, в тому числі проведення на території Святогірської та Лиманської громад забігу з перешкодами в рамках популяризації спорту, здорового способу життя та реклами проєкту Emerland.

Окрім того, розглядається можливість будівництва аеропорту для малої та бізнес-авіації.

Довідково. Проєкт Emerland є ініціативою Святогірської та Лиманської місцевих громад Донецької області і передбачає нові сучасні підходи до розвитку Донеччини, направлені на реінтеграцію окупованих територій та економічне зростання підконтрольних Уряду територій Донецької та Луганської областей України.
Пріоритетним у реалізації проєкту є широке застосування ідеології партнерства громад, держави, міжнародної спільноти та бізнесу.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: