У музеї Слов’янська відкрилась виставка до 194-ї річниці Слов’янського курорту. Запрошуємо!

У Слов'янському краєзнавчому музеї відкрилась виставка присвячена 194 річниці з дня заснування Слов'янського курорта. Про це на сторінці музея в фейсбук повідомляє науковий співробітник СКМ Ступко В.І.

Перше згадування про Слов’янські властивості солених озер були в 1832-му році, коли сюди прибув з Чугуєва штабс-лікар А. Яковлев і організував тимчасовий табір для лікування солдатів солоною водою а згодом і грязюкою з Ріпного озера.

В 1833-му році тут приватним способом будуеться приміщення для намазування грязюкою, згодом купальні, а в 1840-му році була побудована лікарня Чугуївського госпіталя на 200 ліжок.

В1876 році курорт перейшов в підпорядкування міста а після революції 1917-го року та грмадянської війни його було передано в надбання народу. Вже в 30-ті роки курорт пройшов реконструкцію,значно розширився. За часів війни 1941-1945 рр.. і німецької окпації він був весь зруйнований і тільки в 1950-му році його відбудували і він вийшов по лікуванню хворих на довоенний рівень.

На курорті,який став всесоюзним, лікували захворювання опорно-рухомого апарату, наслідки травматичного та хірургічного втручання, серцево-судинні та гінекологічні захворювання. Базовими були санаторії “Донбас”, "Слов’янськиї", а згодом і санаторій ”Ювілейний”.

Щорічно на Слов’янському курорті оздоровлювалося до 13 тис. чоловік, яких обслуговувало більше одніеї тисячі фахівців лікувальної сфери.

Після сумно-трагічних подій 2014-го року в зв'язку з агресіею Російської федерації проти України, курорт фактчно перестав існувати, на його території впродовж трьох років базувалися військові, які нанесли значної шкоди господарству курорту, тому на його відродження потрібні дуже великі кошти яких на даний момент немає.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
1

Эта запись была размещена в рубрики: