Щоб не спіймати 750 КВт. Корисні поради рибалкам від рибного патруля

Рибалка з вудкою на річці або на ставку є найкращим відпочинком для багатьох людей. Але риболовля може приносити не лише задоволення.

Вона також таїть у собі загрозу життю. Найчастіше це відбувається, коли водойми розташовані поблизу повітряних високовольтних ліній електропередач (далі – ЛЕП).

З метою запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» визначено охоронні зони електричних мереж, а саме:

2 м – до проводів напругою до 1кВ;

10 м – до проводів напругою до 20 кВ;

15 м – до проводів напругою до 35 кВ;

20 м – до проводів напругою до 110 кВ;

25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ;

30 м – до проводів напругою до 330-500 кВ;

40 м – до проводів напругою до 750 кВ.

Донецький рибоохоронний патруль нагадує, що у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв рибалити суворо заборонено.

За периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона електричних мереж встановлюються на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Крім того повідомляємо, що при переміщеннях під повітряними лініями смертельно небезпечно здіймати вудилища та нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

Також смертельно небезпечною може бути риболовля під час грози, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди та притягувати удар блискавки.

Не слід забувати і про те, що в разі падіння дротів на землю, наприклад, під час сильного вітру, виникає крокова напруга, яка вражає струмом на відстані восьми метрів. Наближатися до такого проводу смертельно небезпечно.

Донецький рибоохоронний патруль звертає увагу та закликає рибалок - любителів дотримуватися правил перебування поблизу ЛЕП:

- будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП;

- уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередачі;

- дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
3

Эта запись была размещена в рубрики: