Я – чемпіон! Злата Дячук стипендіат Слов’янської міськради


"Діловий Слов'янськ" продовжує знайомити наших читачів з
стипендіатами Слов’янської міської ради у рубриці "Я – чемпіон!"

Знайомтесь - Злата ДЯЧУК, кандидат у майстри спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

Злата Дячук народилася 25 жовтня 2001 року.

З 2011 року займається пауерліфтингом у Донецькому регіонального центрі «Інваспорт».

Її тренери: Ігор Котляров та Олексій Позднухов – обидва Заслужені тренери України з пауерліфтингу.

Для сильної духом людини неможливого нема. Це стосується і 19-річної дівчини зі Слов’янська Злати Дячук, яка після випадкової зустрічі з майбутнім наставником Ігорем Котляровим вирішила пов’язати своє життя зі спортом.

У Злати вроджена травма – спинно-мозкова грижа. Десять років тому вона вперше стала займатися фізичними вправами на базі слов’янської спеціальної школи №23 Донецької обласної ради. Це вправи з гімнастичною палицею. Далі було освоєння правильної техніки для вправ з обтяженням – зі штангою та гантелями, а також на тренажерах.

Дуже довгий час була праця в спортивному залі з легкими вагами. Це зараз Злата вже сміливо і гордо говорить, що вона може відірвати і підняти від грудей штангу вагою 75-80 кілограмів. Результат дійсно вражає.

До речі, жим лежачи – основна і єдина вправа на змаганнях для спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. При цьому повинна бути ідеальна техніка виконання вправи. Мінімальний перекіс штанги - і судді вже не зараховують спробу.

Юніорка за віком, але яка вже виступає на змаганнях серед дорослих, досягла певних результатів. Вона неодноразово становилася призером чемпіонату та Кубку України, є багаторазовою переможницею чемпіонатів та Кубку Донецької області. Виконала норматив кандидата в майстри спорту України. Найближча мета – виконання нормативу майстра спорту України.

А мрія життя – виступ на міжнародних змаганнях, зокрема на Паралімпійських іграх.

Злата тренується тричі на тиждень. Півтори години тренувань пролітають непомітно. Вона може виконувати вправи і лежачи, і сидячи. Кожного разу приходить до зали з бажанням. Дотримується здорового способу життя. У грудні минулого року стала переможицею чемпіонату Донецької області. А зараз дуже завзято готується до національного чемпіонату, який відбудеться наприкінці липня у Дніпрі.

Розповідаючи про успіхи на помості, Злата згадує 2020-й рік, коли вона посіла перше місце на місцевих змаганнях по багатоповторному та екстремальному жиму штанги лежачи серед дорослих. Вага штанги 30 кілограмів. Змагаються жінки. ЇЇ результат – 71 повторення! Дуже впевнена перемога, хоча в суперницях сильна атлетка Марина Шикіна з Краматорська, і дуже приємний подарунок – букет троянд.

Реабілітація слов’янської спортсменки триває не один рік. Є покращення у стані фізичного здоров’я та оптимістичні прогнози.

У родині Дячук три доньки. Злата - старша за віком. І вона є прикладом для молодших сестер, Ксенії та Марії, які теж займаються спортом.

Зі слів Ігоря Миколайовича Котлярова, тренера Злати, вона є працьовитою спортсменкою:

 «Злата працьовита та цілеспрямована спортсменка. ЇЇ мрія – стати майстром спорту України з пауерліфтингу. Над цим завданням ми багато працюємо і чекаємо на результати на найближчих змаганнях».

Будемо слідкувати за подальшими результатами та досягненнями Злати, бажаємо їй успіхів і чекаємо нових перемог!

Р.s.: У 2021 році 49 провідних та перспективних спортсменів міста отримують стипендію Слов’янської міської ради. З них 25 - з олімпійських видів спору, 18 - з неолімпійських видів спорту та 6 спортсменів з інвалідністю. Щотижня ми будемо знайомити вас з кожним з них.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

9
2

Эта запись была размещена в рубрики: