“Слов’янський рахунок”. У бібліотеці Слов’янська представили друге видання книги про Игоря Александрова


9 липня, в Центральній бібліотеці ім. М. Петренка відбулася презентація другого доповненого видання книги «Слов’янський рахунок», яка присвячена пам’яті тележурналіста,  борця за правду, ведучого програми «Без ретуші» на слов’янському телеканалі «ТОР» Ігоря Александрова.

Вранці 3 липня 2001 року в під’їзді офісу телерадіокомпанії «ТОР» було скоєно напад на генерального директора телекомпанії Ігоря Александрова. Співробітники телеканалу, що спустилися на шум, знайшли журналіста на підлозі в крові. Поруч лежали дві бейсбольні біти. 7 липня, не приходячи до тями, Ігор Александров помер у лікарні. Було йому всього 45 років.

Незадовго до фатальних подій Ігор провів ряд прямих ефірів з екс-співробітниками управління по боротьбі з організованою злочинністю Михайлом Сербіним та Олегом Солодуном.


Вони розповіли про замовні вбивства бізнесменів в Донецькій області та заявили, що правоохоронні органи і влада зрослися з криміналітетом. Журналіст пообіцяв оприлюднити інформацію про замовників і виконавців низки вбивств. Однак наступна програма в ефір не вийшла через його загибель.

Книга «Слов’янський рахунок» – це збірка газетних статей, оприлюднених з 2001 року в загальноукраїнських та місцевих виданнях рядом авторів, більшість з яких знали Ігоря Александрова особисто.

«Його подвижництво та мужність як журналіста і громадянина назавжди залишаться для нас прикладом для наслідування»,  – написано в передмові до книги «Слов’янський рахунок».

Ідея видання та впорядкування цієї книги належить Олегу Солодуну. Після трагічної загибелі Александрова він чотири роки разом з депутатською комісією Верховної Ради України та журналістами продовжував особисте розслідування справи та зробив все, щоб виконавці та організатори сіли на лаву підсудних та були засуджені.

Книга «Слов’янський рахунок» надрукована у видавництві нашого міста «Друкарський двір», керівником якого є Віктор Іванович Бутко. На презентації він представив редакційний колектив, завдяки якому друге доповнене видання побачило світ.

Для бібліотек міста автори подарували декілька примірників, щоб всі охочі змогли ознайомитися зі справою видатного земляка.

Ім’я Ігоря Александрова кровавими літерами вписано в історію української журналістики. Воно стало одним із символів права на свободу слова та друку.

НАША ДОВІДКА:

В Слов’янську відкрита меморіальна дошка на будівлі, де була розташована телерадіокомпанія «ТОР», є вулиця та провулок Ігоря Александрова.

У 2016 році Ігоря Александрова нагороджено посмертно орденом Свободи «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».

28 серпня 2020 року сесія Слов’янської міської ради прийняла рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Слов’янська» генеральному директору Слов’янської телерадіокомпанії «Тор» Ігорю Александрову (посмертно).

2 вересня 2020 року рішенням Слов’янської районної ради Донецької області Александрову Ігорю було присвоєне звання «Почесний громадянин Слов’янського району» посмертно.

Ім’я Ігоря Александрова висічено на Меморіалі журналістів у Музеї новин у Вашингтоні (США) поруч з іменами Павла Шеремета й Георгія Гонгадзе.

Джерело: Слов'янська центральна бібліотека ім. М.Петренка


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: