Фестиваль «Із країни в Україну» в Слов’янську, парк «Шовковичний» – майстер класи та екскурси в історію

Слов’янськ – місце старту цьогорічного фестиваля «Із країни в Україну». Сьогодні в місті працюють вісім локацій, на яких проходять десятки активностей. Кілька з них розташувалися в парку «Шовковичний».

Вже біля центрального входу можна отримати «хештег» #виходзарамки, щоб зробити гарне селфі. І багато хто цим користується.

Також тут проходить безпрограшна лотерея.

Дивіться також: В Славянске начался Фестиваль “Из Країни в Україну”

За кілька кроків розташоване «Коло єднання» - місце де можна повчитися грати на барабанах та інших ударних інструментах, а також дізнатися багато цікавого про них.

Трохи далі розташований стенд «Реклами без хламу» - місцевої ініціативи, яка звільнить Слов’янськ від над яскравих вивісок та відкриє справжнє обличчя міста.

Неподалік – майстер-класи з гончарства

На «ракушці» - програма «Я впливаю». Тут відбувається захід «Людина – маріонетка». Також тут розташувався лекторій про «Бюджет участі».

На спортивному майданчику можна навчитися грати в крокет – французьку спортивну гру 17 століття. Також розгорнутий майданчик для флорболу – різновиду хокею, який зародився у Швеції в 70-их роках XX століття.

В шовковичному є і локація присвячена здоров’ю. Тут можна пройти анонімне тестування населення на ВІЛ, а також взяти участь в програмі НеСоромно та дізнатись про способи самообстеження молочних залоз (на рак груди) та про базові правила контрацепції. Крім того тут вчать правильно чистити зуби та ще багато чому.

На площі біля Монументу Слави розташувалися кілька майданчиків, до проводять майстер-класи. Тут можна навчитися живопису на склі, спробувати створити власноруч традиційну українську іграшку з глини, навчитися слобожанському розпису дерев’яних декоративних предметів побуту, навчитися писати гусячим пером як козаки – технікою письма козацької доби «Козацьким скорописом», Створити ляльки-мотанку, використавши традиційні стародавні техніки.

Також на цій локації працює лекторій від Українського інституту національної пам’яті. На ньому можна почути лекції: «Політика національної пам’яті: виклики та перспективи». (Лектор: Богдан Галайко); «Як знайти репресованих родичів?». Презентація освітніх відео Архіву національної пам’яті. (Спікер: Євгеній Янкевич); «Як і навіщо розвінчувати міфи про Другу світову війну?». (Лектор: Богдан Галайко); «Генеза населених пунктів Степової України в козацьку добу». (Лектор: Ігор Кочергін); Анімаційний проєкт «Південь без міфів».

Фестиваль «З країни в Україну» триває – долучайтесь!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
7

Эта запись была размещена в рубрики: