Що робити, якщо у вас викрали паспорт. Міграційна служба радить


Мій паспорт викрали. Що робити? На жаль, такі ситуації трапляються завжди неочікувано. І тут важливо не розгубитися, діяти швидко та зважено, вчасно подбавши про захист від небажаних наслідків. Отже, якщо паспорт викрадено, Державна міграційна служба радить:

Якомога швидше звернутися до найближчого підрозділу ПОЛІЦІЇ із відповідною заявою та отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань*. Такий витяг ОБОВ'ЯЗКОВО подається заявником для
оформлення паспорта замість викраденого.

Підготувати необхідні документи та звернутися для оформлення нового паспорта до БУДЬ-ЯКОГО підрозділу Міграційної служби або ЦНАП, який надає такі послуги. Під час карантину реєстрація місця проживання значення не має, але передбачається, що такий порядок буде збережено й надалі - після скасування карантинних обмежень.

Якщо крадіжка сталася ЗА КОРДОНОМ - слід одразу подати заяву до місцевої поліції та отримати офіційну довідку про викрадення паспорта. Для оформлення нового закордонного паспорта або посвідчення особи на
повернення в Україну треба звернутися до найближчої української дипломатичної/консульської установи.**

Важливе застереження!

Іноді трапляється, що паспорт викрали, а згодом повернули власникові. Однак користуватися таким документом вкрай ризиковано! Адже не виключено, що зловмисники встигли скористатися зазначеними на паспорті
персональними даними для шахрайських дій - отримання кредитів або позик, оборудок з орендою житла тощо. Тому оформити новий документ після викрадення - це, з міркувань безпеки, єдине правильне рішення.
Нагадуємо, що перевірити чинність паспорта (ID, книжечки, закордонного) можна онлайн на сервісі ДМС «Перевірка недійсних документів». Скористатися сервісом ми радимо, зокрема, перед подорожами за кордон – це допоможе уникнути прикрих несподіванок під час виїзду з України.

І наостанок, мабуть, найважливіше. До збереження паспортних документів треба ставитися особливо відповідально – це загальновідомий обов’язок кожного громадянина. Але якщо неприємність все-таки трапилася - Міграційна служба завжди готова допомогти!

Здоров'я всім і тільки приємних несподіванок!
Корисні посилання - у першому коментарі.
______
* Витяг з ЄРДР необхідно отримати у разі викрадення як «внутрішнього» паспорта (у формі книжечки або ID), так і паспорта для виїзду за кордон.
** Послуга з оформлення закордонного паспорта замість викраденого надається громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідного консульського округу.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: