Герої не вмирають – вони щоразу оживають у наших серцях і молитвах… На Лиманщині пройшли меморіальні заходи


На Лиманщині пройшли меморіальні заходи до сьомої річниці звільнення від проросійських збройних формувань

Герої не вмирають – вони щоразу оживають у наших серцях і молитвах…

19 червня 2014 року на автошляху Лиман-Сіверськ точилися запеклі бої. На цьому місці загинули 9 військовослужбовців, серед яких і лейтенант Національної Гвардії України Володимир Кравчук.

У районі АТО Володимир пробув близько місяця. На пропозицію під час ротації повернутися до Києва відповів відмовою: «Я не хочу залишати своїх бійців, ми повернемося разом…» Залишити підлеглих змусила куля снайпера. Лейтенант Володимир Кравчук загинув 7 років тому під час виконання службово-бойового завдання із визволення смт Ямпіль Донецької області…

Того ж дня біля села Закітне семеро військовослужбовців 24 окремої механізованої бригади Збройних Сил України віддали своє життя, боронячи місто від ворога. Ще двоє захисників загинули неподалік с. Крива Лука 30
червня та 2 липня 2014 року.

19 червня 2021 року відбулися меморіальні заходи до сьомої річниці з дня звільнення населених пунктів Лиманщини від російської окупації поблизу смт. Ямпіль біля пам’ятних знаків загиблим під час АТО воїнів.

У заходах взяли участь рідні воїнів, загиблих під час визволення Лиманщини, Командувач об'єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, Лиманський міський голова Олександр Журавльов, військовослужбовці Збройних сил та Національної гвардії України, учасники боїв, місцева громадськість.

«Саме в цей день 7 років тому українська армія взяла під контроль населені пункти Лиманської територіальної громади. Як і сім років тому, ми так само прагнемо свободи та стабільності, адже саме це є запорукою розвитку.
Сьогодні ми кажемо «дякую» кожному воїну, який протистоїть російській армії, сьогодні ми кажемо «дякую» і вклоняємось тим, хто втратив своїх рідних та близьких у цій війні. Ми маємо пам’ятати, яку ціну платить Україна
за свободу і незалежність кожного дня», – сказала Юлія Костюніна.

«Лиманці у вічному боргу перед мужніми захисниками, які не шкодуючи власного життя, захистили нашу землю від ворогів. Щиро дякую кожному військовослужбовцю, який брав участь у визволенні нашої Лиманщини та відстояв наше право вільно жити на власній землі.

Висловлюю найщиріші співчуття рідним і близьким загиблих та вклоняюся світлій пам’яті військових, які полягли у боях за Лиманську землю», – звернувся до присутніх Олександр Журавльов

Під час меморіальних заходів пройшли літії за загиблими визволителями населених пунктів Лиманської територіальної громади. Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до Пам’ятних знаків та меморіальних дошок, які встановлено на місцях бойової слави 2014 року.

Заступник Командувача операції Об'єднаних сил полковник Григорій Токар привітав мешканців Лиманщини з визволенням від російської окупації та подякував їм за підтримку військових. «Сім років йде війна, сім років ми втрачаємо наших побратимів. Збройні сили України, інші військові формування виконують свій обов’язок, а підступний ворог робить все, щоб зламати нашу силу і нашу волю. Але 7 років тому на цьому місці наші герої показали, що наша воля незламна, а наша сила нездоланна. Дякую і низько вклоняюсь батькам, рідним героїв, які загинули, і які служать», – сказав він.

Під час меморіального заходу військовий капелан отець Руслан провів літію за загиблими визволителями.

Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятних стел.

Ще один меморіальний захід відбувся у с. Закітне.

Нагадаємо, що при визволенні населених пунктів Лиманщини були задіяні підрозділи 25-ї окремої повітряно-десантної бригади; 95-ї окремої аеромобільної бригади; 24-ї окремої механізованої бригади, Головного
управління розвідки та Національної Гвардії України. Під час визволення міста Лиман та населених пунктів Лиманщини у 2014 році загинуло 19 військовослужбовців.

Пресслужба НГУ ОС


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
14

Эта запись была размещена в рубрики: