В соцсетях люди массово дают фейковые советы, что нужно делать перед прививкой

щеплення

Ой, що несеться! В соцмережах люди масово радять одне одному, що треба робити перед щепленням, аби уникнути побічних ефектів від вакцини проти COVID-19. Не вірте жодному слову, краще проконсультуйтеся з лікарем.

Фантазія фейкоробів пробила чергове дно. В мережі швидко поширюються дописи з порадами, як уникнути ускладнень після щеплення вакциною проти COVID-19. Але більшість із них – фейкові. Розберемо основні з них.

Фейк №1: «Не слід пити каву перед щепленням синоваком».

Ймовірно цей фейк пов’язаний з тим, що після щеплення цією вакциною інколи пришвидшується серцебиття пацієнта. Усього було зафіксовано 150 таких випадків. Але скоро цей ефект минув без будь-яких наслідків.

Спеціаліст з інфекційних хвороб доктор Тірават Хемачудха заявив, що немає жодної причини, через яку люди не можуть пити каву перед щепленням. «Серед побічних ефектів Sinovac є підвищене серцебиття, але ви можете пити каву. Кавомани знають свою свою норму», — сказав він у коментарі AFP

Фейк №2: «За 1-2 тижні перед щепленням АстраЗенекою, вам слід приймати риб’ячий жир, він захистить від тромбів, які виникають після щеплення цією вакцини».

Хоча риб’ячий жир може допомогти захистити судини, це працює лише у довгостроковій перспективі. За словами того ж доктора Хемачудха, немає доказів, що риб’ячий жир може мінімізувати можливі побічні дії (серед іншого й тромби) після вакцини.

Фейк №3: Переконайтеся, що не вагітні

Перед щепленням проти COVID-19 жінкам немає потреби робити тест на вагітність. Також не потрібно уникати вагітності після щеплення проти COVID-19. Докладніше про це ми писали раніше

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), вагітні жінки у разі захворювання на COVID-19 частіше мають серйозні ускладнення у порівнянні з невагітними.

Тому, зважуючи ризики, на думку експертів, краще не ризикувати та щепитися.

Експерти вважають, що навряд чи вакцина несе особливий ризик для вагітних. Особливо зважаючи на те, як саме працюють вакцини

Читайте також: Выбирайте вакцину правильно! Почему в Украину не пускают людей привитых Спутником V

Фейк №4: Не щеплюватися, якщо маєте легку недугу

«Легкої недуги» немає в переліку протипоказань до щеплення вакциною проти COVID-19. У документі від CDC сказано, що «легкі захворювання НЕ протипоказані до вакцинації»

Але у разі «середньої або важкої хвороби» CDC радить відкласти щеплення до покращення самопочуття.

Фейк №5: не щеплюватися хворим на рак

Експерти визначають хворих на рак як пріоритетну групу для вакцинації. Рівень смертності від COVID-19 серед онкопацієнтів високий. Тому вони повинні отримати щеплення якомога швидше.

Хоча в деяких випадках вакцинацію варто відкласти на кілька місяців

В будь-якому разі перед тим як робити щеплення, варто поговорити зі своїм лікарем.

Матеріал опубліковано мовою оригіналу. Джерело: Facebook.

беги

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
4

Эта запись была размещена в рубрики: