Діду Панасу виповнилося 110 років. От така ось дата, малята


Сьогодні, 10 червня 2021 р., виповнюється 110 років від дня народження легендарного діда Панаса - Петра Векслярова (Пінхаса Хаїмовича Векскляра) (1911-1994).

Для покоління дітей 1960-80-х років він став справжньою легендою.

Народився Петро Юхимович у Тальному на Черкащині. Походив з єврейської родини. У роки Другої світової разом з родиною потрапив до фільтраційного табору. Рідні загинули, а Петрові вдалося вирватися і змінити прізвище на Векскляров.

Після Другої світової війни він працював у Волинському українському музичному театрі імені Т. Шевченка протягом 13 років. У 1959 р. його зарахували до штату кіностудії імені О.Довженка.

У його фільмографії понад 20 художніх стрічок.

У конкурсі на "посаду" діда Панаса брали участь 200 акторів.

Дід Панас з козацькими вусами, у незмінній вишиванці щовечора розповідав у "Вечірній казці" українські казки.

Через це його свого часу навіть звинувачували в націоналізмі. Зате діти і дорослі щиро любили. У нього була всенародна любов.

Як згадували його колеги, коли одного разу в ефірі він закашляв, то на телебачення прийшло кілька вантажівок з листами-порадами, різними травами, ліками з усіх куточків України.

"Він приходив у вишиванках і йшов, не перевдягаючись. І це були всі його особисті вишиванки, не з костюмерної. Він був вірним українській культурі і мові, в житті говорив українською, і це відчувалось крізь екран.", - згадувала Тамара Стратієнко, народна артистка України.

За своє творче життя Дід Панас отримав лише одну нагороду - звання заслуженого артиста УРСР. Однак, його не забули і сьогодні.

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

25
0

Эта запись была размещена в рубрики: