40 лет назад в колодце в Славянске нашли череп носорога

Череп носорога. 40 років з моменту виявлення у Слов'яньску. Про це розповідається на сторінці фейсбук Словянського краєзнавчого музею. Віталій Кіркач розповідає про цікавий випадок, який стався у нашому місті.

Останки древніх тварин, які вимерли мільйони років тому, зазвичай привертають особливу увагу відвідувачів. Цікавим артефактом в експозиції «Льодовиковий період» відділу природи нашого музею є череп шерстистого носорога, який знаходиться в неповному збереженні. Представлена його черепна коробка, нижня щелепа. Шерстистий носоріг - другий після мамонта гігант пізньоплейстоценової фауни Євразії. Він жив на нашій території близько 40 000 років тому.

На фото зображені Духін О.Й., Шамрай А.В. та тодішня директорка музею Нікуліна Л.

Як і всі носороги, він був виключно рослиноїдною твариною. На значній частині свого ареалу він стикався з древніми людьми, які полювали на цих тварин і могли зіграти важливу роль в їх зникненні.

Відома велика кількість знахідок кісткових останків шерстистого носорога, основна частина яких припадає на російській Півночі. Іноді, звичайно в Сибіру, у вічній мерзлоті знаходять цілі муміфіковані туші тварин. Зображення шерстистого носорога нерідко зустрічаються серед наскальних малюнків, залишених первісними мисливськими племенами Європи і Азії.

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

18
1

Эта запись была размещена в рубрики: